۱۵ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۰

همه خودروها تا اول تیر یورو ۴ می‌شوند

دبیر انجمن خودروسازان در مورد مهلت جدید دولت به خودروسازان برای تولید خودروی یورو ۴ گفت: مهلت جدید به دلیل عدم عرضه سراسری سوخت یورو ۴ داده شده، زیرا همه خودروهای تولیدی تا ابتدای تیرماه به استاندارد جدید مجهز خواهند شد.

به گزارش عیارآنلاین، احمد نعمت‌بخش در گفت‌ و گو با فارس در مورد مهلت جدید داده شده به خودروسازان برای تولید خودرو با استاندارد یورو ۴ اظهار داشت: طبق توافق قبلی با سازمان محیط زیست قرار بود همه خودروها از ابتدای تیرماه با استاندارد یورو ۴ تولید شوند، ولی اخیراً طبق مصوبه دولت، این زمان به ابتدای شهریورماه موکول شده که احتمالاً به دلیل عدم توزیع سراسری سوخت یورو ۴ بوده است.

وی با بیان اینکه خودروسازان سعی می‌کنند خودروهای خود را تا ابتدای تیرماه به استاندارد یورو ۴ مجهز کنند، گفت: در حال حاضر بسیاری از خودروهای تولید داخل با استاندارد یورو ۴ تولید می‌شوند.

نعمت‌بخش در پاسخ به این سوال که چرا خودروسازان هر بار برای تولید خودروی یورو ۴ مهلت می‌گیرند؟ گفت: قرار بود سوخت با استاندارد یورو ۴ حدود شش ماه قبل از تولید خودرو با استاندارد یورو ۴ در کشور توزیع سراسری شود که این مسئله عملی نشد و پس از آن نیز قرار شد ابتدا در ۸ کلانشهر توزیع بنزین یورو ۴ انجام شود که این اتفاق هم تنها در تهران عملی شد.

به گفته وی، طبق تصمیم اخیر دولت تمام خودروهای بنزینی از ابتدای شهریورماه با استاندارد یورو ۴ و خودروهای دیزلی با استاندارد یورو ۳ تولید خواهند شد.

دبیر انجمن خودروسازان ادامه داد: خودروهای تولیدی با استاندارد یورو ۴ در صورت استفاده از بنزین یورو ۲ دچار آسیب فنی می‌شوند که این به ضرر مصرف‌کننده است.

وی در پاسخ به این سوال که خودروسازان از یک طرف قیمت خودرو را افزایش می‌دهند و از طرف دیگر نگران مصرف‌کننده و آسیب فنی قطعات خودروهای یورو ۴ هستند، چرا بین این دو موضوع تناقض وجود دارد؟ گفت: افزایش قیمت خودرو به دلیل بالا رفتن نهاده‌های تولید مانند هزینه دستمزد و قیمت مواد اولیه است، وگرنه خودروسازان به دنبال افزایش قیمت نیستند زیرا در این صورت، مشتریان شرکت‌های خودروساز کاهش خواهند یافت.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: