۱۴ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۴۴

قیمت پیشنهادی شیر خام هر کیلو ۱۵۷۴ تومان

انجمن صنفی گاوداران استان تهران، امروز نرخ جدید ۱۵۷۴ تومان هر کیلو شیر خام را برای وزارت جهاد کشاورزی پیشنهاد کرد.

به گزارش عیارآنلاین، احمد مقدسی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با اعلام این خبر اظهار داشت: امروز کانون انجمن صنفی گاوداران با بررسی تمام عوامل موثر در قیمت، ۱۵۷۴ تومان برای هر کیلوگرم شیر خام را تعیین و به وزارت جهاد کشاورزی پیشنهاد داد.

رئیس انجمن صنفی گاوداران استان تهران افزود: در صورتی که شیر خام را کیلویی ۱۵۷۴ تومان از دامدار خریداری کنند، ۱۵ درصد حاشیه سود خواهد داشت.

وی در پاسخ به نحوه محاسبه قیمت گفت: قیمت‌های جدید انرژی، کرایه حمل و نهاده‌ها و میزان تاثیر آن در قیمت تمام شده شیر خام محاسبه شد.

مقدسی گفت: هفته گذشته قیمت کیلویی ۱۶۷۰ تومان شیر خام برای سازمان حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان اعلام کردیم، اما با توجه به فراوانی گله‌ها که باعث کاهش قیمت تمام شده می‌شود، قیمت را این هفته تعدیل کردیم.

وی تاکید کرد: گاوداران به هیج عنوان به دنبال گرفتن یارانه نیستند و می‌خواهند، محصول تولیدی خودشان به قیمت مناسب خریداری شود.

در این میان مشاور انجمن صنایع لبنی هم امروز به خبرنگار فارس گفت: با اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها قیمت شیر خام اگر کیلویی ۱۴۶۰ تومان باشد، ۱۰ درصد سود هم برای تولیدکنندگان خواهد داشت.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: