۱۴ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۴۰

حذف قطعی ثبت سفارش تا یکسال آینده

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: برای اولین بار با تصمیم دولت تعرفه خودروهای هیبریدی و برقی به صفر رسیده و این به این معناست که این دسته از خودروها با حجم موتور کمتر از ۲۵۰۰ سی سی مجبور به پرداخت سود بازرگانی نخواهند بود

ولی‌الله افخمی رادبه گزارش عیارآنلاین، به نقل از مهر، ولی الله افخمی راد در حاشیه اجلاس کمیسیون مشترک ایران و کویت در جمع خبرنگاران از حذف تعرفه واردات خودروهای هیبریدی و برقی زیر ۲۵۰۰ سی سی خبر داد و گفت: تعرفه واردات خودرو در هفته های گذشته هیچ تغییری نداشته است و مطابق با کتاب مقررات واردات و صادرات اعمال خواهد شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: این برای اولین بار است که تعرفه واردات خودروهای برقی و هیبریدی صفر اعلام شده است. این بدان معناست که این دسته از خودروها با حجم موتور کمتر از ۲۵۰۰ سی سی مجبور به پرداخت سود بازرگانی نخواهند بود.

وی همچنین در خصوص فرآیند ثبت سفارش و حذف آن گفت: ظرف شش ماه تا یک سال آینده ثبت سفارش حذف خواهد شد و این در شرایطی است که ثبت سفارش کالا تنها در ایران صورت می گیرد و هیچ یک از کشورهای دنیا برای واردات ثبت سفارش صورت نمی دهند.

افخمی راد ادامه داد: در ایران یک صادرکننده برای صادرات ۱۰ سند و برای واردات ۱۹ سند را موظف است، ارائه دهد که این موضوع رتبه ایران را در بهبود فضای کسب و کار با مشکل مواجه کرده است.

به گفته وی، ثبت سفارش باید حذف شود و هیچ واردکننده ای موافق با بودن ثبت سفارش نیست.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: