۱۴ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۷

برنامه سازمان محیط زیست برای آنالیز سوخت در بازه های زمانی ۳ ماهه

اداره کل نظارت بر صادرات و مبادلات نفت، هر محموله ای که از پالایشگاه ها دریافت می شود را بررسی کرده و از صحت، سلامت و کیفیت آن اطمینان حاصل می کند. / به منظور بررسی کیفیت سوخت یورو ٤ در کشور، سازمان حفاظت از محیط زیست، کیفیت سوخت را هر ٣ ماه یکبار پایش می کند.

سعید محجوبیبه گزارش عیارآنلاین، سعید محجوبی، مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی در گفتگو با خبرگزاری شانا، اظهار کرد: اداره کل نظارت بر صادرات و مبادلات نفت، به عنوان نماینده دولت هر محموله ای که از پالایشگاه ها دریافت می شود را بررسی کرده و از صحت، سلامت و کیفیت آن اطمینان حاصل می کند.

محجوبی افزود: حجم و کیفیت فرآورده های دریافتی از سوی پالایشگاه های کشور، در حضور نمایندگانی از خطوط لوله و مخابرات، پالایشگاه مورد نظر و ستاد شرکت ملی پخش تائید می شود.

مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی پالایش و پخش تصریح کرد: به منظور کسب اطمینان و داشتن یک پشتوانه و سند همیشگی، یک نمونه از فرآورده در آزمایشگاه پالایشگاه باقی می ماند تا در صورت اعتراض از ٣ ماه تا ٦ ماه پس از آن، آن نمونه بازبینی و آزمایش مجدد شود.

محجوبی تاکید کرد: محموله ای که از سوی پالایشگاه های کشور تحویل گرفته می شود، دقیقا دارای همان مشخصاتی است که عنوان شده و چیزی غیر از آن نخواهد بود.

در همین رابطه نیز سازمان حفاظت از محیط زیست اعلام کرده است که به منظور بررسی کیفیت سوخت یورو ٤ در کشور، این سازمان کیفیت سوخت را هر ٣ ماه یکبار پایش می کند.

متصدی- معاون محیط زیست انسانس سازمان محیط زیستبنا بر این گزارش، سعید متصدی، معاون سازمان محیط زیست در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا اظهار داشت: پایش و آنالیز سوخت در کشور بر عهده سازمان حفاظت محیط زیست است و اکنون سازمان این اقدام را از تهران آغاز کرده است و با اولویت در دیگر شهرها نیز اجرا خواهد کرد.

متصدی افزود: سازمان حفاظت محیط زیست این اقدام را در قالب آنالیز سوخت مصرفی در بازه های زمانی ۳ ماهه انجام می دهد و برای اطمینان بیشتر از نحوه آنالیز و صحیح بودن آزمایش ها از ظرفیت های بین المللی هم استفاده خواهد شد.

معاون سازمان محیط زیست با بیان اینکه کار پایش سوخت در تمام فصول سال انجام می شود، اظهار داشت: به موازات برنامه ای که وزارت نفت برای توزیع سوخت یورو ۴ دارد، سازمان حفاظت محیط زیست هم نمونه برداری از سوخت را انجام می دهد.

متصدی تاکید کرد: آزمایش هایی که تاکنون انجام شده، با استفاده از تجیهزات سازمان حفاظت محیط زیست بوده، اما برای اطمینان بیشتر نسبت به اطلاعاتی که به عموم داده می شود، هماهنگی شده تا از توان و ظرفیت های بین المللی هم استفاده شود.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست گفت: اگر امروز شاهد هوایی سالم و پاک در پایتخت و دیگر شهرهای بزرگ هستیم، بیشترین علت آن تغییر سوخت است.

متصدی اظهارداشت: همچنین در حال مطالعه وضعیت هوا، قبل و بعد از توزیع بنزین یورو ۴ در کلان شهرها با اولویت شهر تهران هستیم.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: