۱۳ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۵۲

مخالف افزایش قیمت خودرو هستیم

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با تاکید بر اینکه تثبیت قیمت خودرو به صورت دستوری صورت نگرفته است، گفت: تثبیت قیمت خودرو از سوی دولت، دستوری نبوده است و به عنوان تولیدکننده، با افزایش قیمت مخالفیم چراکه هرچقدر قیمت افزایش یابد، تقاضا کمتر می شود.

یکه زارعبه گزارش عیارآنلاین، هاشم یکه‌زارع در گفتگو با مهر در خصوص وضعیت بازار خودرو در هفته های آینده با توجه به تخصیص ارز مبادلاتی به خودروسازان گفت: با تولیدی که امسال برای دستیابی به ۶۰۰ هزار دستگاه برنامه ریزی شده است، عرضه خودرو برای مردم بیشتر خواهد بود و مردم راحت تر می توانند خریدهای خود را انجام دهند.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو افزود: با توجه به ارز مبادلاتی اختصاص یافته به خودروسازان، امسال سالی خواهد بود که می توان به مشتریان خوش قول باشیم.

وی در خصوص تاثیر ارز مبادلاتی بر قیمت خودرو تاکید کرد: تا پیش از این، قیمت تمام شده خودرو زیر قیمت شورای رقابت بود در حالی که ارز مبادلاتی نیز تخصیص نمی یافت، بنابراین حال که ارز مبادلاتی تخصیص داده شده، کمک زیادی به تثبیت قیمت خودرو خواهد شد؛ به خصوص اینکه تیراژ تولید امسال نسبت به سال گذشته، ۶۷ درصد رشد داشته است؛ بنابراین امسال تثبیت قیمت را خواهیم داشت.

یکه زارع ادامه داد: تثبیت قیمت خودرو دستوری نبوده است و ما به عنوان تولیدکننده خودرو، اصولا با افزایش قیمت مخالفیم؛ چراکه هرچقدر قیمت را افزایش دهیم، باعث می‌شود که تقاضا کمتر شود و مشتری کمتری داشته باشیم، بنابراین اگر شرایطی فراهم شود که قیمت تمام شده پایین آید، خودروسازان ۱۰۰ درصد موافق تثبیت قیمت هستند.

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: