مدیرعامل تامین اجتماعی گفت :

وزارت بهداشت تایید کند، داروهای سرطانی وارد لیست بیمه ها می شوند

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت :سال گذشته ۱۸۰ قلم داروی گرانقیمت در لیست بیمه قرار گرفت و اگر وزارت بهداشت تمایل خود را اعلام کند داروهای سرطانی را نیز در این لیست بیمه قرار می‌دهیم.

139208070939059691427693
به گزارش عیارآنلاین به نقل از فارس، سید‌تقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان این که داروهای سرطانی صعب‌العلاج و خاص هزینه‌های بسیار بالایی داشته و بسیار گرانقیمت هستند،از اقدام این سازمان طبق توافق با وزارت بهداشت در خصوص لیست جدید بیمه در سال جاری خبر داد.

وی ادامه داد: با وزارت بهداشت توافق کرده‌ایم هر دارویی را که این وزارتخانه تثبیت کند و مابه‌التفاوت نرخ ارز را کمک کند می‌توانیم بسیاری از این داروها را تأمین کنیم؛ همانگونه که در این مدت ۶۰۰ میلیارد تومان به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت شده است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: آن چیزی که مورد تأیید وزارت بهداشت و مورد توافق سازمان‌های بیمه‌گر باشد قطعا در لیست بیمه جدید قرار می‌گیرد اما اکنون نمی‌توانیم مشخص کنیم که این تعداد چقدر است.

وی تصریح کرد: سال گذشته ۱۸۰ قلم داروی گرانقیمت در لیست بیمه قرار گرفت و اگر وزارت بهداشت تمایل خود را اعلام کند داروهای سرطانی را نیز در این لیست بیمه قرار می‌دهیم.

وی افزود: داروی سرطانی انواع و اقسامش در دنیا در حال تولید است و ما باید با تأیید وزارت بهداشت به عنوان متولی سلامت همکاری خود را داشته باشیم همانگونه که سال گذشته اینگونه عمل کردیم.

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: