۱۳ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۱
آیت‌الله سبحانی:

کنترل جمعیت، نسخه‌ای از خارج برای ضربه ‌زدن به جمعیت ما بود

در دیدار آیت الله سبحانی با وزیر بهداشت، این مرجع تقلید ضمن بیان این موضوع که کنترل جمعیت، نسخه‌ای از خارج برای ضربه ‌زدن به جمعیت ما بود، خواستار تلاش وزارت بهداشت برای برطرف کردن این مشکل شدند.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از وزارت بهداشت، آیت الله سبحانی مرجع تقلید در دیدار وزیر بهداشت، خطاب به سید حسن هاشمی وزیر بهداشت، گفت: بیمارستانهای کشور باید از نظر تقوا، عفت و حجاب کامل، بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

وی توجه به بهداشت روان جامعه را مهم توصیف کرد و افزود: از اینکه وزارت بهداشت به این مسئله توجه کافی دارد، خرسندیم.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به سیاست های گذشته در مسئله کنترل جمعیت گفتت: اینکه زایمان طبیعی رایگان شد بشارت خوبی است و تا امکان دارد باید قانونی تهیه شود که همه زایمان‌ها طبیعی باشد و پزشکان در بیمارستان‌ها به جز موارد خاص مجاز به زایمان از نوع دیگر نباشند.

آیت الله سبحانی لغو برخی قوانین مربوط به کنترل جمعیت در مجلس را خواستار شد و اضافه کرد: کنترل جمعیت، نسخه‌ای از خارج برای ضربه‌زدن به جمعیت ما بود که به سمت پیری برود از این رو دولت لایحه‌ای بدهد که این گونه قوانین اصلاح شود.

آیت‌الله سبحانی گفت: کلید بسیاری از امور در افزایش جمعیت در دست وزارت بهداشت است و این وزارتخانه باید در راستای لغو قوانین موجود تلاش کند.

وزیر بهداشت، نیز در این دیدار گزارشی از فعالیت و برنامه های دولت یازدهم در عرصه بهداشت و درمان و نیز چشم انداز اقدامات آتی در استان قم ارائه کرد.

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: