۱۳ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۱
معاون دانشجویی فرهنگی وزارت بهداشت

مصرف نگران‌کننده مواد مخدر در بین دانشجویان

مصرف مواد مخدر در بین دانشجویان موضوعی نگران کننده است چرا که دانشجویان قشری فرهیخته هستند و مرتب در آمارها اعلام می شود که مصرف قرص ریتالین در بین دانشجویان افزایش می‌یابد یا سوء مصرف به مواد مخدر دارند.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از قارس، دکتر محمد حسین آیتی معاون دانشجویی فرهنگی وزارت بهداشت در نشست خبری در آستانه هفته خوابگاه ها گفت: مصرف مواد مخدر در بین دانشجویان موضوعی نگران کننده است چرا که دانشجویان قشری فرهیخته هستند و مرتب در آمارها اعلام می شود که مصرف قرص ریتالین در بین دانشجویان افزایش می‌یابد یا سوء مصرف به مواد مخدر دارند.

محمد حسین آیتی

وی افزود: به همین دلیل طرحی مشترک بین وزارت بهداشت، علوم و ستاد مبارزه با مواد مخدر اجرا شد که ۳۵ دانشگاه علوم پزشکی در این طرح پژوهشی شرکت کردند و بیش از ۵۰درصد این دانشگاه‌ها وارد این طرح نمونه‌گیری شدند.

وی افزود: طبق این طرح وضعیت سوء مصرف مواد مخدر در بین دانشجویان علوم پزشکی به نسبت کل کشور نشان داد مقداری مصرف پایین‌تر است از سوی دیگر مصرف سیگار، قلیان، الکل، مواد مخدر و داروها به تفکیک شیوع و بروز آن بررسی شد و نشان داد نوع و درصد آمارها با میانگین نرمال در جامعه مطابقت دارد.

آیتی گفت: البته وجود حتی یک دانشجوی معتاد بسیار اهمیت دارد به همین دلیل در خوابگاه‌های بالای ۲۰۰ نفر حتماً باید اتاق مشاوره راه‌اندازی شود.

وی میزان مصرف این مواد را در بین دانشجویان به تفکیک شیوع اعلام کرد و گفت: مواد به دو دسته سبک و سنگین تقسیم شده‌اند در بسته‌بندی مواد سبک سیگار، قلیان و سوء مصرف مواد الکلی بیشترین شیوع را داشته و دسته مواد سنگین شامل انواع مواد مخدر تریاک، کراک و شیشه است.

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: