۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۵

راه‌اندازی لیزینگ مسکن چاره حل مشکلات بخش مسکن نیست/بافت فرسوده كليد مشکل کمبود مسکن اکثر شهرهای ایران

دولت برای حل مشکل مسکن باید نوسازی بافت‌های فرسوده را در دستور کار قرار دهد از شهرداری‌ها و سازمان نظام مهندسی به‌عنوان عامل گرانی ۲۰۰ هزار تومانی مسکن در کشور نام برد.

به گزارش عيارآنلاين، علی‌نعمت چهاردولی، عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با تسنیم با یادآوری اینکه راه‌اندازی لیزینگ مسکن چاره حل مشکلات بخش مسکن نیست، اظهار کرد: چند مقوله برای سازماندهی بازار مسکن وجود دارد که روشن است دولت قصد ورود به آنها را ندارد.

راهکار مورد تاکید مجلس در شرایط کنونی آزاد کردن خط اعتباری مسکن مهر است، از دولت می‌خواهیم تسهیلات شدنی را در اختیار انبوه‌سازان و بخش خصوصی برای تقویت و ترمیم بافت‌های فرسوده قرار دهد.

بهترین کار در حوزه مسکن سرمایه‌گذاری در بافت‌های فرسوده است، اگر دولت این سیاست را در دستور کار قرار دهد مشکل کمبود مسکن اکثر شهرهای ایران برطرف می‌شود.

چهاردولی در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از عملکرد سازمان‌ها و ارگان‌ها دخیل در بازار مسکن گفت: امروز به جرات می‌توان گفت که سازمان نظام مهندسی ساختمان و شهرداری‌ها عامل گرانی 200 هزار تومانی مسکن در کشور هستند، چراکه عملکردی متفاوت با اهداف خود دارند.

۱ دیدگاه

  1. روشنک تقوی :

    بخشی ازمشکلات رکودمسکن به عدم اعتمادمردم نسبت به مشاورین املاک وهماهنگ نبودن نرخهادیریک محله است..یعنی فروشندگان اول مسکن یاهمان بسازوبفروشهاومشاورین املاک بامردم برخورددوگانه دارند…وازمعاملات زیرمیزی هم استفاده میکتنداین بی صداقتی ودروغ زمینه رابرای سواستفاده وتقلب خریداران هم ایجادمیکند..مثلادریک معامله ی خریدوفروش یک واحد90متری مشاوراملاک به خریدارمیگویدخودم مترزده ام این واحد95متراست وباین صورت خریداربول 5مترراالکی میدهدوواحدرامیخردبعدخودش مترمیزندمیفهمد90متراست اینجاست که میفهمدازش سواستفاده شده میگویدچرامن مثل اونباشم؟منم حقم راازکس دیگری میگیرم..درنتیجه حانه اش روباقیمت گزافی به فروش میگذاردبخاطررسیدن به حق ازدست رفته اش ….مشتری هاهم میایندبه انهامیگوی 95متراست ولی درقرادادنوشته شده 90مترونمیخرندورکودوگرانی ایجادمیشودالان این اخلاق زشت عمومی شده فقط بخاطرنیرنگ وحیله ی مشاورین املاک…واگردولت درصددرفع گرانی ورکودمسکن می کوشدبایداول اززمینه واغازاین بدبختی شروع کندیعنی از مشاورین املاک وبسازبفروشها…….

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: