۱۳ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۸

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: نشانه‌ای مبنی بر کند شدن برنامه موشکی ایران وجود ندارد

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا جمعه شب تهدید برنامه موشکی ایران را «واقعی و معتبر» خواند و گفت نشانه‌ای مبنی بر کند شدن پیشرفت برنامه موشک‌های بالستیک ایران وجود ندارد.

به گزارش عيارآنلاين به نقل از فارس، دریاسالار «جان کربی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا جمعه‌ شب بار دیگر نسبت به برنامه موشکی ایران ابراز نگرانی کرد و گفت هیچ نشانه‌ای دال بر کند شدن روند پیشرفت این برنامه وجود ندارد.

کربی که در کنفرانس خبری هفتگی وزارت دفاع در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، در پاسخ به سوالی در مورد رژه نظامی اخیر ارتش عربستان سعودی و نمایش موشک‌های بالستیک، گفت نمی‌داند که آیا این اقدام پاسخی به ایران بوده یا نه، اما افزود: «دفاع موشکی، توانی است که ما قطعا برای توسعه و گسترش آن به خصوص در حوزه دریایی تلاش کرده‌ایم. ما همچنان به توسعه و ارتقا این سیستم‌ها ادامه می‌دهیم.»

وی افزود: «ما به بحث در این مورد با دوستان و شرکایمان در خاورمیانه ادامه می‌دهیم، چراکه هیچ نشانه‌ای مبنی بر کند شدن روند تهدید موشک‌های بالستیک ایران وجود ندارد و این تهدیدی واقعی و معتبر است. فکر می‌کنم می‌دانید که ما قطعا این تهدید را جدی می‌گیریم.»

پیش از این هم بسیاری از مقامات آمریکایی گفته بودند که ایران باید در جریان مذاکرات هسته‌ای، مسئله برنامه موشک‌های بالستیک خود را حل کند. «اد رویس» رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه نابودی توان موشک باستیک ایران را هدف نهایی مذاکرات هسته‌ای خوانده بود. با این وجود ایران بارها تأکید کرده است که بحث توانمندی‌های دفاعی ایران هیچ‌گاه قبال مذاکره نیست.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: