۱۳ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۱

تعلل بانک مسکن در اجرای مصوبه افزایش ۲۰۰۰میلیارد تومانی سقف تسهیلات مسکن مهر

با گذشت بیش از ۳ ماه از مصوبه شورای پول و اعتبار برای افزایش ۲۰۰۰میلیارد تومان سقف کلی تسهیلات مسکن مهر، بانک مسکن از اعطای این تسهیلات به پروژه های جا مانده مسکن مهر خودداری می‌کند.

به گزارش عيارآنلاين به نقل از فارس، شورای پول و اعتبار در ۲۰ بهمن ماه سال گذشته سقف کلی تسهیلات مسکن مهر را از ۴۸ هزار میلیارد تومان به ۵۰ هزار میلیارد تومان افزایش داد و بانک مرکزی آن را ابلاغ کرد.

این افزایش ۲ هزار میلیارد تومانی مصوبه دولت در اسفند ماه سال ۹۱ بود که با پیگیری‌های صورت گرفته در دولت یازدهم توسط شورای پول و اعتبار تصویب و سقف تسهیلات کلی مسکن مهر از ۴۸ هزار میلیارد تومان به ۵۰ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

خودداری از اختصاص ۲ هزار میلیارد تومان برای سرعت در پروژه مسکن مهر

گزارش ها حاکی از این است که اگر چه شورای پول و اعتبار این افزایش سقف تسهیلات کلی مسکن مهر را برای سرعت دادن به اتمام پروژه‌های مسکن مهر و پذیرش تمام تعهد های ایجاد شده دولت قبل که رییس جمهور مکرراً در مصاحبه ها می گفتند “به تعهدات دولت قبل عمل خواهد شد” اختصاص داده اما ظاهراً بانک مسکن از اختصاص این ۲ هزار میلیارد تومان برای این پروژه‌ها وبستن پرونده طرح های باقی مانده به دلایل نامشخص خودداری می‌کند.

بسیاری از صاحبان پروژه در تماس با خبرگزاری فارس اعلام می کنند از وزارت راه و شهرسازی برای دریافت تسهیلات نامه در دست دارند ولی شعب بانک‌ها در سراسر کشور می گویند اعتبار تمام شده است.

سوال اینجاست اگر این پول توسط بانک مرکزی برگشت شده، قرار است کجا هزینه شود تا این پرونده ها بسته شود؟

بسیاری از پروژه های مسکن مهر به دلیل نبود اعتبار و پرداخت نشدن آورده توسط متقاضیان بلاتکلیف مانده و حتی رها شده است و هیچ مسئولی هم پاسخگوی متقاضیان برای تکمیل این واحدهای مسکونی نیست.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: