۱۲ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۵۴

فروش ۱۵۰۰ بشکه نفت خام در بورس انرژی

پس از چند روز افت و خیز در فروش نفت خام در بورس انرژی، این بار نفت خام سبک ایران از سوی مشتریان خریداری شد. شرکت ملی نفت ایران به عنوان عرضه کننده، قیمت ٣٣٥ هزار تومانی برای هر بشکه نفت را قبول کرد و ١٥٠٠ بشکه نفت به فروش رسید.

فروش نفت در بورس انرژیبه گزارش عیارآنلاین و به نقل از خبرگزاری شانا، روز چهارشنبه و در آخرین روز معاملاتی هفته حدود ١٥٠٠ بشکه نفت خام سبک ، ١٢٦ هزار لیتر حلال ٢٠٠ تن گاز مایع صنعتی، بیش از ٥٠٠ تن برش سنگین نفتالین دار و ٣٠٠ قرارداد سلف موازی استاندارد برق در بورس انرژی داد و ستد شد.

بر پایه این گزارش، در معاملات سه شنبه، ١٠ اردیبهشت، پس از چند روز افت و خیز در فروش نفت خام، این بار ١٥٠٠ بشکه نفت خام سبک ایران از سوی مشتریان خریداری شد.

شرکت ملی نفت ایران به عنوان عرضه کننده، قیمت ٣٣٥ هزار تومانی برای هر بشکه نفت را قبول کرد و ١٥٠٠ بشکه نفت به فروش رسید.

روز چهارشنبه، ١٣٢ تن متانول پتروشیمی شیراز به ارزش ١ میلیارد و ٧٠ میلیون ریال هم به فروش رسید و در ادامه ساعات معاملات پتروشیمی بندر امام دو محصول گاز مایع صنعتی و برش سنگین نفتالین دار را روی تابلو عرضه برد. ٢٠٠ تن گاز مایع صنعتی به ارزش ٤ میلیارد و ١٠٠ میلیون ریال و ٥٠٦ تن برش سنگین هم به ارزش ٧ میلیارد و ٥٢٥ میلیون ریال فروخته شد.

این گزارش می افزاید: ١٢٦ هزار لیتر حلال ٤٠٢ شرکت پالایش نفت تبریزهم فروش رفت. ارزش این محموله ٢ میلیارد و ٤٠٨ میلیون ریال بود.

همچنین در بازار برق ٣٠٠ قرارداد سلف موازی استاندارد برق تنها در نماد بار پایه روزانه برای تحویل در روز های مختلف اردیبهشت و خرداد امسال معامله شد. ارزش معاملات برق ٤ میلیارد ریال بود.

بر اساس این گزارش با انجام معاملات در دو بازار مشتقه (تابلو برق) و بازار فیزیکی بورس انرژی، ارزش کل معاملات افزون بر ٢٤ میلیارد ریال شد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: