۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۹
آیت الله مکارم شیرازی در دیدار با وزیر بهداشت :

آیت الله مکارم شیرازی: زیرمیزی پزشکان نوعی رشوه است

آیت الله مکارم شیرازی در دیدار با وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با ناپسند دانستن زیر میزی گرفتن پزشکان، آن را معادل زیر میزی دانستند.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از تسنیم،آیت الله مکارم شیرازی در دیدار با وزیر بهداشت عنوان کرد: من از صحبت‌های رئیس جمهوری اولویت بخش سلامت را احساس می‌کنم و متوجه شدم که این بخش از دل مشغولی‌های وی است و الان فرصتی مناسب شده است تا با استفاده از این موقعیت، اقدامات لازم برای تقویت نظام سلامت صورت پذیرد. وی ضمن ابراز خوشحالی از قبول مسئولیت توسط دکترهاشمی فرمودند: من در همان موقع مطمئن بودم فردی بسیار مناسب برای این پست مهم انتخاب شده است

آیت الله مکارم شیرازی: متاسفانه قیمت داروها افزایش یافته و لازم است تدبیری اندیشیده شود

این مرجع تقلید در ادامه با اشاره به مبحث دارو بیان داشت: سابقاً دارو در ایران با قیمت کمتری در مقایسه با سایر کشورها عرضه می‌شد اما در حال حاضر متاسفانه قیمت داروها افزایش یافته و لازم است تدبیری اندیشیده شود که بدون کاهش اعتماد مردم به داروهای ساخت داخل، کیفیت آنها افزایش داده شود و قیمتشان کاهش یابد چون سرمایه یک کشور اعتماد مردم است.

اورژانس‌های پیش بیمارستانی در حال حاضر قوی نیستند

آیت الله مکارم شیرازى فرمودند: اورژانس‌های پیش بیمارستانی متاسفانه در حال حاضر قوی نیستند و با توجه به افزایش سوانح رانندگی بخصوص در محورهای پرتردد، لازم است اورژانس‌های پیش بیمارستانی قم تقویت شود. ایشان در بخشی از سخنان خود با اشاره به پدیده زیرمیزی افزودند: زیر میزی پزشکان امری بسیار ناپسند است و به نوعی همان رشوه محسوب می گردد که علاوه بر فشار روی مردم، برای یک کشور اسلامی امری بسیار نکوهیده است.

محرومان نباید در استفاده از دفترچه‌های بیمه با مشکل مواجه شوند

به گفته ایشان لازم است با تقویت بیمه‌ها، اعتماد پزشکان به سیستم بیمه‌ها افزایش یابد تا محرومان در استفاده از دفترچه‌های بیمه با مشکل مواجه نشوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، سید حسن هاشمی وزیر بهداشت نیز در دیدار با آیت الله مکارم شیرازی گفت: بهار ۹۳ به همراه نامگذاری به عنوان بهار سلامت فصلی بسیار مهم و سنگین برای حوزه سلامت است و ضروری به نظر می رسد تمام حوزه ها در این امر مهم دخیل شوند.

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: