۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۱

حسینی صدر: علاوه بر آلودگی، قیمت تمام شده بنزین پتروشیمی ها بالاست!

مؤید حسینی صدر، رییس کمیته پتروشیمی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید براینکه پالایشگاههای فرسوده باید از رده خارج شوند، گفت: علاوه بر آلودگی، قیمت تمام شده بنزین پتروشیمی ها بالاست.

حسینی صدربه گزارش عیارآنلاین، مؤید حسینی صدر، رییس کمیته پتروشیمی کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، درباره اینکه آیا با ارز حاصل از صادرات پتروشیمی می توان نوسانات بازار ارز را کنترل کرد، گفت: تزریق ارز حاصل از صادرات پتروشیمی، به طور قطع تاثیر خوبی بر بازار ارز خواهد داشت

حسینی صدر با بیان اینکه میزان صادرات محصولات پتروشیمی در سال گذشته ۱۵ میلیارد دلار بود که این رقم قابل توجهی است، افزود: با بهره برداری از پالایشگاه ستاره خلیج فارس، نیاز کشور به بنزین برآورده خواهد شد.

رییس کمیته پتروشیمی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه تولید بنزین توسط پتروشیمی ها در زمان تحریم، اقدام مناسب و قابل تقدیری بود، گفت: تا زمانی که ناچار نیستیم، نباید از بنزین پتروشیمی ها استفاده کنیم، چرا که علاوه بر آلودگی، قیمت تمام شده بنزین پتروشیمی ها بالاست.

حسینی صدر با بیان اینکه بنزین برخی پالایشگاهها آلوده است، از این رو باید آنها را بازسازی و یا از رده خارج کرد،‌ افزود: دولت باید ساخت برخی پالایشگاههای نیمه تمام را تسریع کند.

گفتنی است دولت در سال جدید مجوز واردات روزانه ۱۰ میلیون لیتر بنزین به کشور را برای جایگزینی بنزین پتروشیمی‌ها و به دلیل آلایندگی این بنزین صادر کرده است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: