۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۵۵

تاکید زنگنه بر ضرورت اعمال سختگیری برای رعایت مسائل زیست محیطی در پارس جنوبی

وزیر نفت با تاکید بر لزوم کاهش آلایندگی ها در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: باید راهکارهایی برای کاهش این آلودگی اندیشیده شود زیرا سلامت مردم بومی و کارکنان صنعت نفت و خانواده های آنها که در این منطقه زندگی می کنند، برای وزارت نفت بسیار حائز اهمیت است.

زنگنهبه گزارش عیارآنلاین و به نقل از خبرگزاری شانا، بیژن زنگنه، وزیر نفت، عصر دیروز (دوشنبه ٨ اردیبهشت ماه) در جلسه بررسی مشکل دستگاههای اجرایی استان بوشهر در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس که با حضور معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد، به اظهارنظر در خصوص مسائل محیط زیست، میراث فرهنگی، راهسازی، منابع آبهای زیرزمینی و مسائل اجتماعی و دیگر مسائل مطرح شده در استان پرداخت و بر ضرورت اعمال سختگیری برای رعایت مسائل زیست محیطی پارس جنوبی تاکید کرد.

زنگنه در خصوص مسائل زیست محیطی موجود در منطقه ویژه پارس جنوبی گفت: هم اکنون طرحهای زیادی در پارس جنوبی در دست اجراست و از این رو باید مسائل زیست محیطی به صورت جدی تری درنظر گرفته شوند.

وزیر نفت با اشاره به آلایندگی برخی مجتمعهای پتروشیمی در منطقه پارس جنوبی گفت: باید راهکارهایی برای کاهش این آلودگی اندیشیده شود زیرا سلامت مردم بومی و کارکنان صنعت نفت و خانواده های آنها که در این منطقه زندگی می کنند، برای وزارت نفت بسیار حائز اهمیت است. وزارت نفت به مسائل زیست محیطی، بسیار اهمیت می دهد.

زنگنه بر تعامل بیشتر با سازمان محیط زیست و ادامه همکاری صنعت نفت با این سازمان نیز تاکید کرد.

گفتنی است: جلسه مشترک با مسئولان دستگاههای اجرایی بوشهر در حالی برگزار شد که معاون اول رئیس جمهوری با همراهی وزیر نفت، صبح دیروز از فازهای ١٢، ١٥، ١٦، ١٧ و ١٨ پارس جنوبی بازدید کردند و در جلسات مشترکی به بررسی چالشها و فرصتهای موجود در این فازها پرداختند.

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: