۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۱

رئیس جمهور: بخش کشاورزی تحول بزرگی را پشت سر گذاشته است

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری در بخشی از گفت و گوی زنده تلویزیونی سه شنبه شب خود با مردم، به بخش کشاورزی پرداخت.

روحانی

به گزارش عیارآنلاین، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری در بخشی از گفت و گوی زنده تلویزیونی سه شنبه شب خود با مردم، به بخش کشاورزی پرداخت و به باز دید خود از وزارت جهاد کشاورزی اشاره کرد و گفت: چند هفته پیش از وزارت جهاد کشاورزی بازدید کردم و در مصاحبه‌ای اعلام کردم در طول پنج سال آینده چه تحولاتی در بخش کشاورزی ایجاد خواهد شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،دکترروحانی افزود: در هشت ماهی که از عمر دولت می‌گذرد، بخش کشاورزی تحول بزرگی را پشت سر گذاشته است، مردم ما امسال آثار تحول را در بخش گندم و جو و سایر بخش‌های محصولات کشاورزی خواهند دید. از جمله در سال گذشته کود را به موقع رساندیم که در گذشته با مشکلات بسیار فراوان همراه بود.
رییس جمهوری تعیین قیمت محصولات کشاورزی از جمله گندم در شهریورماه را مهمترین مسئله در این بخش دانست و اظهار کرد: همیشه قیمت گندم در اسفند یا فروردین مشخص می‌شد، اما ما از شهریور این قیمت‌ها را اعلام کردیم.
رییس شورای عالی اقتصاد به تعیین قیمت تضمینی کالاهای اساسی توسط دولت اشاره کرد و گفت: الان هرچقدر از محصولات کشاورزی که دولت خریداری و تضمین می‌کند، نقدا به کشاورزان پرداخت می‌شود و تاکنون بیش از ۲۰۰ هزار تن گندم خریداری شده است.
دکترروحانی با بیان این مطلب که در گذشته یکی از مشکلاتی که کشاورزان با آن مواجه بودند این بود که ماه‌ها برای دریافت پول محصولاتشان معطل می‌شدند.،افزود: الان به محض اینکه گندم خریداری می‌شود، پول به کشاورزان پرداخت می‌شود،
رییس جمهوری اظهار کرد: در زمینه وسایل کشاورزی هم اقدامات بسیار خوبی انجام شده است، این اقدامات هم در حوزه تولید و هم در حوزه واردات بوده است و کشاورزی ما مثل حوزه نفت و گاز متحول خواهد شد.

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: