ابلاغ بخشنامه اجرایی کاهش نرخ سود سپرده به بانک‌های دولتی

در پی تفاهم بانک‌های دولتی و خصوصی برای کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی و تأیید آن توسط بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار ساعتی قبل رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی بخشنامه اجرایی نرخ‌های جدید را به بانک‌های دولتی ابلاغ کرد.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از تسنیم، بر اساس تصمیم جدید بانک‌های دولتی و خصوصی، نرخ سود سپرده های روزشمار و کمتر از سه ماه ۱۰ درصد، سه تا شش ماه ۱۴ درصد، شش تا ۹ ماه ۱۶ درصد، بیش از ۹ ماه تا کمتر از یک سال ۱۸ درصد و سپرده های یک سال ۲۲ درصد تعیین شده است.

این تفاهم بانکداران دولتی و خصوصی پس از آنکه به تأیید بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار رسید ساعتی قبل توسط عبدالناصر همتی رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی به منظور اجرا از روز شنبه ۱۳ اردیبهشت ماه به مدیران بانک‌های دولتی ابلاغ شد.

همتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم از ابلاغ این بخشنامه به مدیران عامل بانک های دولتی خبر داد و گفت: نرخ های جدید سود سپرده های بانکی از روز شنبه ۱۳ اردیبهشت ماه در شعب بانک‌ها اعمال خواهد شد.

مدیرعامل بانک ملی همچنین تاکید کرد: در آخرین جلسه شورا در سوم اردیبهشت ، همه بانک ها به یک تفاهم رسیدند که از این پس سپرده بالای یک سال پذیرفته نشود و سود ۲۲ درصد برای این نوع سپرده ها تعیین شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: