۴ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۶

ادعای عجیب معاون سازمان محیط زیست درباره رابطه بنزین پتروشیمی و بنزن!

سعید متصدی، معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت از محیط زیست، با رد کردن تولید خطرناک بنزین در پتروشیمی ها، گفت: بنزن، حلالی شیمیایی است که قابلیت احتراق دارد و برای جبران کمبود بنزین مورد نیاز داخل کشور، در دولت گذشته توسط پتروشیمی ها به سوخت اضافه می‌شد.

متصدی- معاون محیط زیست انسانس سازمان محیط زیستبه گزارش عیارآنلاین و به نقل از خبرگزاری شانا، سعید متصدی، معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت از محیط زیست، با رد کردن تولید خطرناک بنزین در پتروشیمی ها، گفت: بنزن، حلالی شیمیایی است که قابلیت احتراق دارد و برای جبران کمبود بنزین مورد نیاز داخل کشور، در دولت گذشته توسط پتروشیمی ها به سوخت اضافه می‌شد که بر اساس اعلام موسسه بین‌المللی سرطان شناسی، یکی از عوامل قطعی بروز سرطان است.

متصدی افزود: توزیع بنزین یورو ٤ در شهرهای تهران، کرج و اراک بهمن ماه ٩٢ آغاز شد و اندازه‌گیری‌های قبل از آن نشان می‌داد، میزان بنزن موجود در بنزین و گازوییل توزیعی در دوره حکمرانی دولت دهم در کشور ٦ تا ٧ درصد است، در حالی که استاندارد آن باید زیر یک درصد باشد.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت از محیط زیست، تصریح کرد: برای سنجش میزان بنزن از ١٢ پمپ بنزین در تهران نمونه برداری شد و بعد از انجام آزمایشهای لازم میزان بنزن موجود زیر یک درصد یعنی ٨ دهم درصد اعلام شد.

متصدی گفت: اندازه‌گیری پارامترهای بنزین در شهرهای کرج و اراک هم جزء برنامه‌های سازمان محیط زیست بوده و قرار است در طول سال به طور مداوم پارامترها اندازه گیری شوند.

معاون انسانی سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: کاهش ترکیبات سمی و آلاینده مانند بنزن در سوخت کشور، نویدی مبنی بر کاهش آلودگی هوا و کاهش نرخ انواع بیماریها بویژه سرطان است، قطعا با این روند در آینده شاهد میزان کمتری سرطان در کشور خواهیم بود.

به گزارش عیارآنلاین، اظهارات معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت از محیط زیست درباره یکی دانستن بنزین پتروشیمی ها با بنزن در حالی بیان می شود که براساس اظهارات مدیرعامل پتروشیمی نوری، دبیر انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی و عضو هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی میزان بنزن موجود در بنزین پتروشیمی ها کمتر از ۲درصد است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: