پیش بینی افزایش میزان تولید میگو درسال جاری

متاسفانه صنعت میگو هم اکنون با موانع و مشکلات اعتباری مواجه است، که در صورت رفع مشکلات این بخش، تولید ۲۵ هزار تنی میگو دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش عیارآنلاین،  امیدرضا اصغری در گفت و گو با ایرنا، با بیان اینکه طی سه سال گذشته تولید میگو روند صعودی داشته است افزود: تولید میگو هر ساله نسبت به سال ما قبل خود بین ۲۰ تا ۳۰ درصد رشد داشته است که در نظر داریم در صورت ایجاد شرایط مناسب، این روند افزایشی تسریع یابد.

میگو

وی اضافه کرد: تولید میگو در سال ۹۲ حدود ۱۳ هزار تن، سال ۹۱ حدود ۱۰هزار تن، سال ۹۰ حدود هشت هزار تن و در سال ۸۹ نیز حدود شش هزار تن بوده است که این آمارها نشان دهنده روند صعودی در تولید این محصول است.

اصغری جهت گیری سازمان شیلات را در تولید میگو سال جاری ۲۵ هزار تن دانست و تصریح کرد: متاسفانه صنعت میگو هم اکنون با موانع و مشکلات اعتباری مواجه است، که در صورت رفع مشکلات این بخش، تولید ۲۵ هزار تنی میگو دور از انتظار نخواهد بود.

وی اظهار داشت: سال گذشته ۱۲ هزار و ۷۰۰ تن میگو از چهار هزار و ۷۷۹ هکتار مزارع سطح زیر کشت این محصول برداشت شد.

به گفته وی، عملیات تکثیر، پرورش، ذخیره سازی و برداشت میگو هر ساله از فرودین ماه آغاز و تا اوایل دی ماه نیز ادامه می یابد.

مدیر کل میگو و آبزیان دریایی سازمان شیلات، بیشترین میزان برداشت میگو سال ۹۲ را به ترتیب مربوط به استان های بوشهر، هرمزگان، خوزستان و گلستان دانست.

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: