۲۶ فروردین ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۱

ایران خواستار توسعه همکاری‌های ریلی با ایتالیا شد

تمایل داریم با توسعه روابط و همکاری سفارت ایتالیا ضمن شناسایی شرکت‌های فعال در حوزه ریلی به ویژه در بخش‌های تولید واگن، فعالیت‌های دوجانبه را گسترش دهیم.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از تسنیم، سید حسن موسوی‌نژاد، مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجاء در دیدار با سفیر ایتالیا ابراز امیدواری کرد با همکاری سفارت ایتالیا در ایران روابط دو کشور در زمینه‌ توسعه همکاری‌ها در حوزه حمل‌ونقل ریلی بیش از گذشته شود.

ریل- ترانزیت

موسوی نژاد، در این دیدار، همکاری‌های گذشته رجاء با شرکت‌های حوزه صنعت ریلی در زمینه ساخت ناوگان مسافری را مورد تأکید قرار داد و گفت: قراردادی در سالهای گذشته بین رجاء و یک شرکت ایتالیایی در زمینه ساخت واگن‌های مسافری در حال انعقاد بود که متأسفانه به دلایلی متوقف شد و امیدواریم این روابط از سر گرفته شود.

وی با اشاره به برنامه‌های دولت و حمایت‌های وزیر راه و شهرسازی از توسعه صنعت ریلی در کشور به عنوان یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها افزود: تمایل داریم با توسعه روابط و همکاری سفارت ایتالیا ضمن شناسایی شرکت‌های فعال در حوزه ریلی به ویژه در بخش‌های تولید واگن، فعالیت‌های دوجانبه را گسترش دهیم.

مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجاء با تاکید بر واگذاری این شرکت به یکی از بزرگ‌ترین سازمان‌های اقتصادی کشور یعنی سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد: با حمایت‌های این سازمان از برنامه‌های رجاء به عنوان بزرگترین شرکت مسافری ریلی ایران که حدود 70 درصد جابجایی‌های مسافر در بخش ریلی را بر عهده دارد، آماده همکاری‌های فیمابین با کشور ایتالیا در توسعه بخش مسافری ریلی و صنعت گردشگری هستیم.

سفیر ایتالیا نیز گفت: ایتالیا نخستین کشوری بود که با یک هیات بلند پایه در مراسم تحلیف رئیس‌جمهوری جدید ایران حضور یافت و با حضور مسئولان عالی‌رتبه این کشور در ایران نشان داد که آماده همکاری‌های دوجانبه در زمینه‌های مختلف به ویژه اقتصادی و بازرگانی است.

لوکا جانسانتی با اشاره به نگاه ویژه وزیر راه و شهرسازی ایران به توسعه صنعت حمل‌ونقل ریلی گفت: سفارت ایتالیا در ایران آماده است تا به عنوان پل ارتباطی بین دو کشور، ضمن معرفی ظرفیت‌های موجود در این حوزه در کشور ایتالیا، با برقراری ارتباطات و ملاقات‌های دو یا چند جانبه همکاری‌های جدیدی را در صنعت ریلی و گردشگری رقم بزند.

وی به آمادگی مسئولان ارشد راه‌آهن دولتی، جامعه صنعتی و بازرگانان ایتالیا برای حضور در ایران جهت مذاکره و همکاری افزود: در حوزه همکاری‌های گذشته رجاء بایک شرکت‌ ایتالیایی، بنا داریم در صورت علاقه طرف ایرانی، با توجه به تغییرات در شرکت ایتالیایی و قراردادهای فعلی و گذشته شرکت مذکور، این ارتباط و همکاری را برقرار کنیم.

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: