۲۴ فرو ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۵۸

تکذیب ادعای سازمان محیط زیست مبنی بر توقف تولید بنزین پتروشیمی ها توسط وزارت نفت

معاون وزیر نفت، توقف تولید بنزین در مجتمع‌های پتروشیمی از ابتدای سال جاری را رد کرد و با اعلام اینکه در سال ۹۳ بنزین وارداتی جایگزین بنزین تولیدی در پتروشیمی‌ها خواهد شد، گفت: قطعا بنزین وارداتی در مقایسه با بنزین پتروشیمی از کیفیت بالاتری برخوردار است.

عباس کاظمی-مدیر عامل پالایش و پخشبه گزارش عیارآنلاین، عباس کاظمی، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران در گفتگو با خبرگزاری مهر درباره گزارش روز گذشته سازمان حفاظت محیط زیست مبنی بر توقف تولید بنزین در مجتمع‌های پتروشیمی از ابتدای فروردین ماه سال جاری، گفت: در حال حاضر تولید بنزین در پتروشیمی‌‍‌ها در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اعلام اینکه وزارت نفت قصد دارد در سال جاری تولید بنزین در مجتمع‌های پتروشیمی را متوقف کند، تصریح کرد: از این رو قصد داریم بنزین تولیدی پتروشیمی‌ها را با بنزین وارداتی جایگزین کنیم.

معاون وزیر نفت با یادآوری اینکه تا زمان واردات بنزین تولید بنزین در پتروشیمی‌ها ادامه می یابد، اظهار داشت: قطعا بنزین وارداتی در مقایسه با بنزین مجتمع‌های پتروشیمی از کیفیت بالاتری برخوردار است.

کاظمی اخیرا اعلام کرده است: سال ۹۳ حجم واردات بنزین با افزایشی حدود ۳ برابری به ۱۰ تا ۱۱ میلیون لیتر در روز می رسد.

بنا بر این گزارش، گزارش منتشر شده توسط شرکت ملی صنایع پتروشیمی حاکی از آن است که هم اکنون به طور متوسط روزانه بین ۶ تا ۸ میلیون لیتر بنزین خام در مجتمع‌های پتروشیمی کشور تولید می شود.

عبدالحسین بیات عضو هیات مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی هم پیشتر با رد هرگونه آلوده بودن بنزین پتروشیمی‌ها، گفته بود: بنزین تولیدی پتروشیمی‌ها به طور مستقیم قابل مصرف در خودروها نیست.

این در حالی است که سعید متصدی، معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفته است: تولید بنزین پتروشیمی از ابتدای امسال در کشور متوقف شد و برای جبران کمبود ناشی از حذف این بنزین، دولت مجوز وارد کردن روزانه ۱۰ میلیون لیتر بنزین را به وزارت نفت داده است.

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران هفته گذشته با اشاره به توزیع روزانه حدود ۴۴ میلیون لیتر بنزین و گازوئیل با استاندارد یورو چهار، پائین بودن کیفیت بنزین عرضه شده در جایگاه‌های سوخت پایتخت را رد کرده است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: