۲۴ فروردین ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۶

کاهش میزان ذخیره مجاز وسایل نقلیه عمومی به ۱۰ درصد سهمیه بنزین ماهانه

به گفته ی مدیر سامانه ی هوشمند سوخت، خودروهای عمومی بر خلاف خودروهای شخصی تنها ١٠ درصد از سهمیه بنزین خود را می توانند به مدت یک ماه ذخیره کنند.

محسن روحانیبه گزارش عیارآنلاین، محسن روحانی، مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در گفتگو با خبرگزاری شانا با تاکید بر این که وسایل نقلیه عمومی سوختشان را باید در خدمت عموم مصرف کنند، افزود: ذخیره تمام سوخت برای خودروی عمومی بی معنی است.

به گفته مدیر سامانه هوشمند سوخت، در گذشته یک سوم سهمیه بنزین یک ماه خودروی عمومی ذخیره و به ماه بعد منتقل می شد که این میزان از اواخر سال گذشته به ١٠ درصد تقلیل یافته است.

روحانی درباره امکان ذخیره نفت گاز برای خودروهای عمومی نیز گفت: این میزان برای خودروهای نفت گازسوز حداکثر دو روز است.

مدیر سامانه هوشمند سوخت توضیح داد: به عنوان مثال به مینی بوس ٦٠ لیتر نفت گاز در ماه تعلق می گیرد که در صورت عدم سوخت گیری در یک ماه، تنها این سهمیه به مدت دو روز (معادل ١٢٠ لیتر) در کارت ذخیره خواهد شد.

روحانی همچنین در مورد خودروهای دوگانه سوز شخصی گفت: در این مورد نیز بنزین خودروهای شخصی در کارت ذخیره و به ماه بعد منتقل می شود.

به گفته مدیر سامانه هوشمند سوخت سهمیه بنزین خودروهای دو گانه سوز عمومی (بنزین – سی ان جی و بنزین – ال پی جی) کمتر از خودروهای بنزین سوز است که در این مورد نیز ١٠ درصد آن به ماه بعد منتقل می شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: