تغییر قیمت کودهای شیمیایی درسال جدید/باافزایش قیمت مخالفیم

از آنجا که هرساله قیمت کودهای شیمیایی با رایزنی‌هایی که توسط دولت با پتروشیمی‌ها انجام و اعلام می‌شود، امسال منتظر قیمت‌های جدید هستیم.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از ایانا، مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گفت: تأمین به‌موقع کود، بذر و سموم شیمیایی در سالی که گذشت، باعث شد که کشاورزان دغدغه‌ای برای تولید نداشته باشند.

کود کشاورزی

حبیب‌اله امیرخانی افزود: در راستای استفاده بیشتر از تجهیزات و امکانات، به‌دنبال اجرای برنامه‌های پایه‌ای هستیم و تلاش می‌کنیم در سال جدید، از امکانات مالی بیشتر و برنامه‌های اساسی‌تر استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: وزارت جهادکشاورزی با شرکت‌های پتروشیمی و معاونت برنامه‌ریزی در حال رایزنی هستند تا قیمت‌های جدید کودهای شیمیایی اعلام شود.

امیرخانی با اعلام اینکه با افزایش قیمت کود موافق نیست، ادامه داد: در چارچوب قانون و باید توسط دولت قیمت کودهای شیمایی برای هر سال مشخص شود.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی تصریح کرد: در سال گذشته قیمت هر کیسه ۵۰ کیلوگرمی کود اوره ۳۵ هزار تومان، پتاسه ۵۵ هزار تومان و فسفاته ۵۰ هزار تومان برای کشاورز تمام می‌شد.

وی یادآور شد: هرچند که قیمت تمام‌شده کودهای شیمیایی بیش از این مقدار است که مابه‌التفاوت آن توسط دولت پرداخت می‌شود، امید می‌رود در سال جدید پرداخت‌ها به روز انجام شود.

امیرخانی تأکید کرد: افزایش قمیت‌ها و وجود تورم هرساله وجود دارد، اما امید می‌رود که قیمت کودهای شمیایی به‌گونه‌ای اعلام شود که حداقل بوده و کشاورزان کمترین لطمه را از افزایش قیمت ببینند.

وی اظهار داشت: تلاش می‌کنیم که در راستای افزایش کیفیت محصولات تولیدی اقدام کنیم و از طرح‌های ارتقاء کیفیت استقبال می‌کنیم.

امیرخانی در پایان گفت: شرکت خدمات حمایتی کشاورزی امسال برنامه‌های جدیدی را دنبال خواهد کرد./

۱ دیدگاه

  1. مهنذس نیما :

    سلام
    اطلاعات خوب بود..

    نمیدونم چرا دولت کود ارگانیک را جاگذین کود شیمایی نمیکند…؟؟؟
    کشور ما از بیماریهایی ک از شیمیایی میاد داره مردم توش قرق میشند .. ولی باز دارند تولید کود غیر آلی رو میبرند بالا بعدتر از اون جلوی تولید کود آلی کوذ طبیعی را میگیرند وجو منفی را میندازند…؟

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: