۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۰۵

قیمت پایه خوراک گاز پتروشیمی‌ها 13 سنت شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی قیمت خوراک گاز برای واحدهای پتروشیمی را 13 سنت تصویب و برای واحدهای جدید تخفیف‌هایی قائل شدند.

خبرگزاری فارس: قیمت خوراک گاز پتروشیمی ها 13 سنت شد
به گزارش عیارآنلاین نمایندگان مجلس شورای اسلامی قیمت خوراک گاز واحدهای پتروشیمی را 13 سنت تعیین کردند.

براین اساس مقرر شد اگر واحدهای پتروشیمی در صنایع پایین دستی سرمایه گذاری کنند، دولت می‌تواند خوراک گاز واحدهای پتروشیمی را با تخفیف به این مجتمع‌ها عرضه کند.

نادران، توکلی، حسینی صدر و قاضی‌پور به عنوان موافق این پیشنهاد سخنرانی کردند.

خبرگزاری خانه ملت در این خصوص نوشت: در نشست علنی امروز (دوشنبه 28 بهمن) مجلس در جریان بررسی گزارش کمیسیون تلفیق مجلس درباره لایحه بودجه 93 کل کشور برای تامین نظر شورای نگهبان با 146 رای موافق، 44 رای مخالف و 6 رای ممتنع با اصلاح تبصره بند ج الحاقی 21 به ماده واحده لایحه بودجه سال 93 موافقت کردند.

با موافقت نمایندگان در بند ج تبصره الحاقی 21 به ماده واحده لایحه بودجه سال 93 کل کشور به شرح زیر اصلاح شد: قیمت پایه خوراک گاز واحدهای پتروشیمی در چهارچوب قانون هدفمند کردن یارانه‌ها به گونه‌ای تعیین می‌گردد که از 13 سنت در هر مترمکعب کمتر نشود. همچنین به منظور تحریک و تشویق واحدهای پتروشیمی و فعالان اقتصادی به توسعه سرمایه گذاری در صنایع تکمیلی و پایین دست و واحدهای پتروشیمی و فعالان اقتصادی به توسعه سرمایه گذاری در صنایع تکمیلی وپایین دست و اشتغالزایی بیشتر با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته و رعایت مکان یابی وزارت نفت، قیمت خوراک گاز را به صورت پلکانی به گونه‌ای تخفیف دهد که نرخ بازده داخلی ارزی سرمایه گذار تا سی درصد (30٪) باشد.

آیین نامه اجرائی تخفیف پلکانی براساس شاخصهای ترکیبی فوق ظرف مدت سه ماه پس از تصویب این قانون توسط وزارت نفت تهیه می شود و به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

همچنین نمایندگان با 144 رای موافق، 5 رای مخالف و 9 رای ممتنع با اصلاح پاراگراف اول بند د تبصره 21 الحاقی مبنی بر حذف کلمه تبصره و جایگزین کردن کلمه بند موافقت کردند.

براین اساس بند د تبصره 21 الحاقی به ماده واحده لایحه بودجه سال 93 کل کشور به شرح ذیل است وزارت نفت با ایجاد شرکت‌های پروژه موضوع بند (8) این قانون برای فازهای باقیمانده پارس جنوبی و سایر میادین مشترک و فروش سهام آنها نسبت به توسعه همان پروژه اقدام نماید. آئین نامه اجرایی این بند ظرف یک‌ماه از تاریخ تصویب این قانون با پیشنهاد وزیر نفت و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: