۱۷ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۰۱:۱۷

شرکت های نفتی منتظر هجوم به بازار ایران هستند یا منتظر اتمام تحریم؟!

معاون وزیر نفت در امور بین الملل و بازرگانی: شرکتهای بزرگ نفتی فرانسه برای حضور در صنعت نفت ایران اعلام آمادگی کرده‌اند، اما گفته اند منتظر اتمام تحریم ها هستیم/قائم مقام معاون وزیر نفت در امور بین الملل و بازرگانی: شرکت های بزرگ بین المللی از جمله توتال منتظر هجوم به بازار ایران هستند نه اینکه وارد بازار ایران شوند.

ماجدیبه گزارش عیارآنلاین، علی ماجدی، معاون وزیر نفت در امور بین الملل و بازرگانی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس درباره مذاکرات اخیر با شرکتهای بزرگ نفتی فرانسوی گفت: شرکتهای بزرگ نفتی فرانسه برای حضور در صنعت نفت ایران اعلام آمادگی کرده‌اند، اما گفته اند منتظر اتمام تحریم ها هستیم.

معاون وزیر نفت در امور بین الملل و بازرگانی ادامه داد: شرکتهایی که با ما مذاکره کرده اند به عنوان گروه اصلی محسوب می شوند که بزرگترین شرکتهایی که با‌ آنها مذاکره صورت گرفت سه شرکت توتال، تکنیپ و گازروفرم هستند.

ماجدی خاطرنشان کرد: شرکتهای بزرگ نفتی درحال رصد کردن شرایط تحریم ایران هستند و به محض برطرف شدن مشکلات به صنعت نفت ایران می آیند.

در همین حال، مسعود هاشمیان اصفهانی، قائم مقام معاون وزیر نفت در امور بین الملل و بازرگانی گفت: شرکت های بزرگ بین المللی فعال در حوزه نفت و گاز از جمله توتال منتظر هجوم به بازار ایران هستند نه اینکه وارد بازار ایران شوند.

هاشمیانهاشمیان در حاشیه همایش نشست هیئت های تجاری ایران و فرانسه با بیان این مطلب به خبرگزاری شانا گفت: باید با تدابیر لازم و ایجاد فضای مناسب بین المللی، زمینه را برای حضور سرمایه گذاران خارجی فراهم کرد.

قائم مقام معاون وزیر نفت در امور بین الملل و بازرگانی با اشاره به این که شرکت های بزرگ نفتی جهان از جمله توتال خاطره خوبی از حضور و کار در ایران دارند، افزود: واقعیت این است که ایران در تحریم نیست بلکه این شرکت های بزرگ دنیا هستند که در تحریم قرار گرفتند زیرا ایران آمادگی همکاری با همه شرکت های بین المللی را دارد.

هاشمیان با اشاره به این که فضای نفت آنقدر بزرگ است که همه شرکت های بزرگ در آن فعالیت کنند؛ تصریح کرد: هم اکنون فضای حاکم بر کل کشور برای سرمایه گذاری شرکت های بین المللی مناسب است.

قائم مقام معاون وزیر نفت در امور بین الملل و بازرگانی درباره ورود این هیئت تجاری به ایران گفت: شرکت های فرانسوی برای بررسی وضعیت ایران در قالب هیئت بزرگ تجاری وارد کشور شدند.

هاشمیان در پاسخ به این سوال که آیا ورود این هیئت به ایران نشان دهنده این است که شرکت های بزرگ بین المللی در آینده نزدیک به ایران می آیند، گفت: دیر نیست که شرکت های بین المللی وارد فضای ایران شوند زیرا آنها بسیار علاقه مند به حضور در پروژه های نفتی این کشور هستند.

قائم مقام معاون وزیر نفت در امور بین الملل و بازرگانی درباره این که آیا سخنرانی اخیر دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، در نشست اخیر مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس تاثیری در حضور این هیئت به ایران داشته است، گفت: به طور قطع بی تاثیر نبوده است، اگرچه برای ورود چنین هیئتی به یک کشور برنامه ریزی چند ماهه صورت گرفته است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: