۱۳ بهم ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۱۹

مخالفت بانک مسکن با کاهش اقساط مسکن مهر/معوقات مسکن مهر حتی از حد انتظار کمتر است

در حال حاضر حدود ۲۵۰۰ میلیارد تومان از محل بازپرداخت تسهیلات مسکن مهر وصولی داشته‌ایم، خوشبختانه معوقات تسهیلات کمتر از انتظارات بوده و از آن چیزی که تصور می‌شد کمتر است، هم‌اکنون معوقات حدود ۶۰۰ الی ۷۰۰ میلیارد تومان است.

مسکن مهربه گزارش عیارآنلاین، حجت‌الله مهدیان، مدیر امور مالی بانک مسکن در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به کاهش مدت بازپرداخت تسهیلات مسکن مهر، افزود: بازپرداخت این تسهیلات از ۲۰ سال به ۱۵ سال کاهش یافته، اما با این حال تاثیر چندانی در بازپرداخت نداشته است. نمی‌توان گفت اصلا تاثیری نداشته، اما تاثیر کاهش ۵ ساله بازپرداخت خیلی کم بوده است.

البته ترجیح بانک مسکن بازپرداخت تسهیلات مسکن مهر در ۲۰ سال بود، اما بانک مرکزی به‌عنوان سیاست‌گذار کلان پولی کشور ۱۵ ساله ابلاغ کرده و ما هم به شبکه‌ها این را اعلام کرده‌ایم.

مدیر امور مالی بانک مسکن در پاسخ به این پرسش که چه میزانی از تسهیلات مسکن مهر تاکنون بازپرداخت شده است، اظهار کرد: تا پایان سال گذشته تمام قراردادهای مسکن مهر در قالب مشارکت مدنی بود و در این دوران هیچ قسطی پرداخت نمی‌شود. اما از اواخر سال گذشته که تسهیلات تبدیل به فروش اقساطی شد روند بازپرداخت اقساط نیز آغاز شده است.

در حال حاضر حدود ۲۵۰۰ میلیارد تومان از محل بازپرداخت تسهیلات مسکن مهر وصولی داشته‌ایم، خوشبختانه معوقات تسهیلات کمتر از انتظارات بوده و از آن چیزی که تصور می‌شد کمتر است، هم‌اکنون معوقات حدود ۶ تا ۷ هزار میلیارد ریال است.

۲ دیدگاه

  1. علی :

    اقساط مسکن مهر شهر گراش فارس ۲۶۰ هزاز تومان به مدت ۱۱ سال جهت ۱۹۸ خانه یکی از تعاونی هاست چرا؟

  2. علی :

    ساخت مسجد مسکن مهر شهر گراش استان فارس بعد از حدود دو سال از اتمام ساخت مسکن مهر نیمه کاره رها شده است و بانی خیر آن نسبت به اتمام آن اقدامی نمی کند.چرا؟

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: