۲۵ دی ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۴۱
وعده دوباره برای عرضه نفت خام

عرضه میعانات گازی پارس جنوبی در بورس انرژی از بهمن ماه

حسینی، مدیرعامل بورس انرژی گفت: نفت خام عرضه شده در بورس انرژی صرفا برای تامین خوراک پالایشگاه های کوچک داخلی بوده و فعلا شرایط صادرات نفت به بازارهای بین المللی از طریق بورس انرژی فراهم نشده است./از بهمن ماه سال جاری شرکت ملی نفت ایران عرضه میعانات گازی تولیدی فازهای پارس جنوبی را در بورس انرژی آغاز کند.

حسینی-بورس انرژیبه گزارش عیارآنلاین و به نقل از خبرگزاری تسنیم، سید علی حسینی، مدیرعامل بورس انرژی در حاشیه برگزاری دهمین نمایشگاه بین المللی انرژی کیش در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت عرضه نفت خام در بورس انرژی، گفت: مجوز عرضه نفت خام در بورس انرژی توسط وزیر نفت صادر شده است.

مدیرعامل بورس انرژی با تاکید بر اینکه هم اکنون عرضه نفت خام در بورس در سطح هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران هم به تصویب رسیده است، تصریح کرد: هم اکنون زیرساخت های فنی و عملیاتی لازم توسط شرکت ملی نفت برای بارگیری و حمل نفت خام در سطح کشور در حال انجام است.

حسینی با اشاره به اینکه پیش بینی می شود به زودی عرضه روزانه حدود 5 هزار بشکه نفت خام در بورس انرژی آغاز شود، اظهار داشت: نفت خام عرضه شده در بورس انرژی صرفا برای تامین خوراک پالایشگاه های کوچک داخلی بوده و فعلا شرایط صادرات نفت به بازارهای بین المللی از طریق بورس انرژی فراهم نشده است.

مدیرعامل بورس انرژی خاطرنشان کرد: از آذر ماه سال جاری عرضه میعانات گازی در بورس انرژی آغاز شده است و همچنین بر اساس توافق انجام گرفته پیش بینی می شود از بهمن ماه سال جاری شرکت ملی نفت ایران عرضه میعانات گازی تولیدی فازهای پارس جنوبی را در بورس انرژی آغاز کند.

حسینی با تاکید بر اینکه از شهریور ماه سال جاری تاکنون بیش از 350 میلیارد دلار محصولات نفت و گازی در بورس انرژی عرضه شده است، خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود به زودی عرضه انواع حلال‌های شیمیایی و نفتی در بورس انرژی افزایش یابد.

به گزارش عیارآنلاین، تعویق دوباره در عرضه نفت خام در بورس انرژی در حالی صورت می گیرد که اواسط آذرماه، علی صالح آبادی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفته بود که فروش نفت خام به پالایشگاه داخلی تا آخر آذر عملیاتی خواهد شد.

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: