۱۹ دی ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۰۶

وظیفه سنگین کمیسیون تلفیق مجلس در حفظ حقوق ۵۰۰۰ میلیارد تومانی مردم

در برنامه ثریا مطرح شد: الان ظاهراً لابی ها در کمیسیون تلفیق رفته است و فشار آنجاست؛ ما امیدواریم که نمایندگان مجلس اجازه پایمال شدن حقوق مردم و بیت المال را در آنجا ندهند زیرا ۵ هزار میلیارد تومان رقم کمی نیست.

ثریا- قیمت خوراک پتروشیمیبه گزارش عیارآنلاین، در قسمتی از بخش «دیده بان» در برنامه دیشب ثریا به موضوع تصویب قیمت جدید برای خوراک گاز پتروشیمی ها پرداخته شد.

محسن مقصودی، مجری برنامه ثریا ضمن اشاره به پیگیری های این برنامه در زمینه اصلاح قیمت خوراک گاز پتروشیمی ها در ماه های اخیر، گفت: خوشبختانه کمیسیون صنایع مجلس قیمت ۱۵ سنت را برای خوراک پتروشیمی ها تعیین کرده است که خبر بسیار خوبی است و جلوی آن رانتی که بیهوده و آنهم در بالادستی پتروشیمی برده می شد، گرفته می شود.

مقصودی افزود: الان ظاهراً لابی ها در کمیسیون تلفیق رفته است و فشار آنجاست؛ ما امیدواریم که نمایندگان مجلس اجازه پایمال شدن حقوق مردم و بیت المال را در آنجا ندهند زیرا ۵ هزار میلیارد تومان رقم کمی نیست.

به گزارش عیارآنلاین، حدود سه ماه قبل، یکی از کارشناسان صنعت پتروشیمی در گفت و گوی تلفنی با برنامه ثریا گفته بود که سود سالیانه پتروشیمی های بالادستی گازی بخاطر ارائه خوراک ارزان، بسیار زیاد است به صورتی که فکر نمی کنم سود حاصل از تجارت مواد مخدر به این میزان باشد. همچنین این کارشناس بیان کرده بود که  اعمال سیاست تخفیف خوراک گازی منجر به استمرار توسعه صنایع بالادستی پتروشیمی شده و این در حالی است که ما باید تلاش کنیم که واحدهای بالادستی پتروشیمی تشویق به توسعه صنایع پایین دستی خود شوند.

اواسط آبان ماه نیز در یکی از برنامه های ثریا اعلام شد که ضرر ناشی از عدم اجرای مصوبه ستاد تدابیر ویژه اقتصادی برای افزایش قیمت خوراک پتروشیمی‌های گازی به ۳۲۵ تومان در ۱۳ ماه گذشته یعنی از اول مهر ۹۱ تاکنون قریب به ۵ هزار میلیارد تومان می باشد.

اخیرا نیز مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی اعلام کرده است: «براساس محاسبات انجام شده قیمت ۱۳ سنت (۳۲۵ تومان)، نرخ مناسبی برای قیمت خوراک پتروشیمی های گازی است. این قیمت می تواند سود پتروشیمی های گازی کنونی را تا حدی متعارف ساخته و نقطه عطفی در توسعه همگون صنعت پتروشیمی، توسعه زنجیره ارزش صنایع میانی و پایین دست و جلوگیری از فروش مواد اولیه صنایع میان دست و پایین دست در صادرات محصولات پتروشیمی کشور باشد

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: