۱۹ دی ۱۳۹۲ ساعت ۲۱:۰۵

تولید ۶۰۰ مگاوات برق با استفاده از انرژی بادی و خورشیدی در سال ۹۳

مدیرعامل شرکت توانیر گفت: با توجه به ماده ۱۹ بودجه سال ۹۳ می‌توان این نوید را داد که سال آینده ۶۰۰ مگاوات انرژی بادی و خورشیدی تولید شود.

حائری -  توانیربه گزارش عیارآنلاین و به نقل از خبرگزاری تسنیم، همایون حائری، مدیرعامل شرکت توانیر در همایش ائمه جماعات و مسئولان فرهنگی و دینی صنعت آب و برق کشور در دانشگاه فرهنگیان، گفت: سالانه ۵ هزار مگاوات نیروگاه می‌زنیم تا این مصارف را جبران کنیم و برای آن ۶۰ میلیارد سوخت مصرف کرده که معادل ۵ میلیارد دلار می‌شود، آیا این درست است که از این ۵ میلیارد دلار به واسطه اسراف و مصرف بی‌رویه یک‌سوم این هزینه‌ها بی‌جهت بوده و اصراف می‌شود، در واقع باید گفت از رقم ۵ میلیارد دلار یک‌سوم آن به واسطه همین اصراف‌ها و مصارف بی‌رویه، بی‌جهت و بی‌خودی هزینه می‌شود.

مدیرعامل شرکت توانیر خاطرنشان کرد: روزانه ۵۰۰ میلیون مترمکعب گاز مصرف می‌کنیم، این‌ها شوخی نیست و حتی شعارگونه هم برخورد نمی‌کنیم، بلکه باید به صراحت گفت که این مصرف بی‌رویه سیستم را دچار مشکل می‌کند و از همین حیث باید بحث مدیریت مصرف را به طور جدی پیگیری کنیم.

حائری با اشاره به حوزه‌های انرژی‌ها نو گفت: خوشبختانه وزارت نیرو توجه ویژه‌ای به بخش انرژی‌های نو داشته و انرژی باد را در اولویت آن قرار داده است، یک مزرعه خورشیدی با ظرفیت ۱۱۰ کیلووات برق ایجاد شده بدون اینکه قطره‌ای سوخت مصرف کند.

مدیرعامل شرکت توانیر اضافه کرد: با توجه به ماده ۱۹ بودجه سال ۹۳ می‌توان این نوید را داد که سال آینده ۶۰۰ مگاوات انرژی بادی و خورشیدی تولید شود.

۱ دیدگاه

  1. ر مجیدی :

    با سلام
    بنده روشی ابداع کرده ام که برخلاف قوانین برق و الکترونیک معمول با تشدید برق مصرفی در سیستم ابداعی خودحدود ۳برابر برق مصرفی برق استحصال میکنیم و هرچه حجم سیستم بزرگتر شود راندمان آن نیز افزایش می یابد.
    مثلا با ۴٫۶ کیلو وات مصرف اولیه و با هزینه ۳ میلیون تومان به طور مثتمر حدود ۱۲ کیلو وات ساعت برق تولید می شود این در حالیست که با مصرف ۱۵ کیلو وات و هزینه۷٫۵-۸ میلیون ۶۰ کیلو وات استحصال می گردد.
    ازم به ل

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: