۱۲ دی ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۱۲

احتمال کاهش نرخ خوراک گاز پتروشیمی ها به ۱۳ سنت

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: گفته می شود میزان صادرات پتروشیمی ها بیش از ۹۰ درصد است؛ لذا اگر این میزان بالا باشد قیمت خوراک گاز این شرکت ها همان ۱۸ سنت است اما اگر مصرف داخلی محصولات پتروشیمی بیشتر از صادرات باشد احتمال دارد قیمت خوراک پتروشیمی ها به حدود ۱۳ سنت کاهش یابد.

دهقانیبه گزارش عیارآنلاین، الله وردی دهقانی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با مجلس نیوز درباره تعیین قیمت ۱۸ سنت برای خوراک پتروشیمی ها از سوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: قیمت ۱۸ سنت برای خوراک پتروشیمی ها مشروط به میزان صادرات این شرکت ها است.

نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی افزود: گفته می شود میزان صادرات پتروشیمی ها بیش از ۹۰ درصد است؛ لذا اگر این میزان بالا باشد قیمت خوراک گاز این شرکت ها همان ۱۸ سنت است اما اگر مصرف داخلی محصولات پتروشیمی بیشتر از صادرات باشد احتمال دارد قیمت خوراک پتروشیمی ها به حدود ۱۳ سنت کاهش یابد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: با توجه به اینکه بنا بر اعلام برخی صادرات محصولات پتروشیمی بیش از ۹۰ درصد است در این صورت تصمیم به افزایش خوراک گاز پتروشیمی های گاز سوز گرفته شد. البته قرار شد میزان صادرات محصولات پتروشیمی بررسی شود و اگر قیمت آن در بازار داخل تاثیر داشته باشد این نرخ به ۱۳ سنت کاهش می یابد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه چندین پارامتر در تعیین نرخ خوراک پتروشیمی تاثیر گذار است، گفت: قرار شد کمیته پتروشیمی کمیسیون صنایع و معادن مجلس این موضوع را پیگیری و نتیجه آن را به کمیسیون اعلام کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه نرخ ۱۸ سنت برای خوراک گاز پتروشیمی ها نهایی نیست، افزود: این نرخ در کمیسیون تلفیق نیز مورد بررسی قرار می گیرد و سپس باید در قالب لایحه بودجه ۹۳ در صحن درباره آن تصمیم گیری می شود.

به گزارش عیارآنلاین، در حال حاضر نرخ خوراک گاز پتروشیمی ها کمتر از ۳ سنت هر متر مکعب است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: