۸ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۳۳

صادرات محصولات پتروشیمی به بیش از ۸ میلیارد دلار رسید

براساس آمارهای گمرک جمهوری اسلامی ایران، صادرات محصولات پتروشیمی در ۹ ماه نخست امسال به ۸ میلیارد و ۱۱۶ میلیون دلار رسید.

به گزارش عیارآنلاین و به نقل از خبرگزاری ایسنا، براساس آمارهای گمرک جمهوری اسلامی ایران، در ۹ ماه گذشته، میزان وزنی صادرات غیرنفتی ۶۵ میلیون و ۹۹۹ هزار تن بوده که ۱۱.۰۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش نشان می‌دهد.

براساس این گزارش، سنگ‌آهن به ارزش ۱میلیارد و ۳۳ میلیون دلار، متانول به ارزش ۸۷۷ میلیون دلار و اوره به ارزش ۸۶۶ میلیون دلار از عمده‌ترین اقلام صادراتی در این مدت بوده‌اند.

این گزارش در باره آمار صادرات غیرنفتی به تفکیک میعانات گازی، محصولات پتروشیمی و سایر کالاها می‌افزاید: در این مدت از مجموع صادرات غیرنفتی کشور ۶ میلیارد و ۳۶۳ میلیون دلار میعانات گازی، ۸میلیارد و ۱۱۶میلیون دلار محصولات پتروشیمی و ۱۴ میلیارد و ۷۶۱ میلیون دلار به سایر کالاها اختصاص داشت.

براساس این گزارش بیشترین میزان کالاهای صادراتی در این مدت به کشورهای چین، عراق، امارات متحده عربی، هند و افغانستان صادر شده است.

این گزارش می‌افزاید: در ۹ ماهه امسال میزان صادرات کشورمان به چین ۵ میلیارد و ۲۰۶ میلیون دلار، به عراق ۴ میلیارد و ۴۰۸ میلیون دلار، به امارات ۲ میلیارد و ۶۸۲ میلیون دلار، به هند یک میلیارد و ۹۵۲ میلیون دلار و به افغانستان یک میلیارد و ۸۵۳ میلیون دلار بوده است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: