۲۵ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۱۰

راه اندازی ایستگاه جمع آوری و تزریق گازهای همراه میدان نرگسی در آینده نزدیک

به گزارش عیارآنلاین، حمید بورد، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا از راه‌اندازی یکی از بزرگترین ایستگاه‌های جمع‌آوری و تزریق گاز کشور در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با بهره‌برداری از این طرح تولید نفت خام از میدان نرگسی افزایش خواهد یافت. بورد با اشاره به این که ایستگاه جمع […]

گاز همراهبه گزارش عیارآنلاین، حمید بورد، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا از راه‌اندازی یکی از بزرگترین ایستگاه‌های جمع‌آوری و تزریق گاز کشور در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با بهره‌برداری از این طرح تولید نفت خام از میدان نرگسی افزایش خواهد یافت.

بورد با اشاره به این که ایستگاه جمع آوری و تزریق گازهای همراه میدان نفتی نرگسی یکی از بزرگترین و مهمترین ایستگاه های تزریق گاز در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب است گفت: یکی از اهداف اجرای این طرح تعهد به برنامه‌های تولید صیانتی است.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با اشاره به که این واحد جمع‌آوری و تزریق گاز در شمال استان بوشهر ساخته شده است گفت: ظرفیت جمع آوری گازهای همراه و تزریق روزانه این واحد ۱۹ میلیون فوت مکعب است.

این عضو هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد: بعد از اتمام مراحل نصب تجهیزات و به منظور بازرسی‌های فنی و ایمنی، این ایستگاه هم اکنون با تزریق روزانه حدود ۱۵ میلیون فوت مکعب گاز در مرحله راه اندازی آزمایشی قرار دارد.

به گفته بورد طرح جمع‌آوری و تزریق گازهای همراه میدان نفتی نرگسی در آینده با حضور مقامات عالی وزارت نفت به طور رسمی راه اندازی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیر جنوب اظهار کرد: تداوم تزریق گاز به میدان نفتی نرگسی علاوه بر حفظ محیط زیست، موجب افزایش فشار مخزن آسماری میدان نرگسی در راستای تولید صیانتی از این میدان خواهد شد.

 بورد پیش بینی کرد: تزریق گاز در بلند مدت موجب افزایش نفت تولیدی این میدان به میزان ۳ هزار بشکه در روز ‌شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: