۷ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۳۶

گزارش صد روزه اقدامات دولت در بخش كشاورزي

رئیس جمهور: وقتي با دنيا در حال مبارزه هستيد بايد به خودتان و داخل تكيه كنيد، با شعار كه نمي‌شود مقابله كرد، بايد تدبير كنيم و در برابر زورگويي‌ها بايستيم. اولين راهش اين است كه به خودمان متكي شويم و واردات را كم كنيم.

روحانیبه گزارش عیارآنلاین به نقل از پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، رييس‌جمهور سه‌شنبه شب در يك برنامه زنده تلويزيوني از شبكه اول سيما، گزارش ۱۰۰ روز عملكرد دولت تدبير و اميد را تشريح كرد.

رييس جمهور در بخشی از سخنانش با اشاره به تلاش هاي دولت در بخش كشاورزي گفت: مي‌دانيد كه نهاده‌هاي كشاورزي كه كشاورزان در تهيه آنها دچار مشكل بودند، دولت توانست تامين كند؛ ان‌شاء‌الله با كاري كه دولت انجام داده من اميدوارم سال آينده وضع محصولات كشاورزي از آنچه كه امسال شاهد آن بوديم؛ بسيار بهتر باشد. وي افزود:شما مي‌دانيد كه امسال ناچار شديم براي واردات بيش از ۷ ميليون تن گندم اقدام كنيم. اميدواريم كه سال آينده وضع بهتر شود، نه تنها در گندم بلكه در تمام محصولات كشاورزي. مي‌دانيد قيمت تضميني را براي اولين بار در شهريور ماه اعلام كرديم براي اينكه كشاورزان مطمئن باشند و بتوانند تلاش كنند؛ تسهيلاتي كه لازم بوده در بخش‌هاي مختلف در اختيار كشاورزان قرار داديم؛ در ماشين آلات اقدامات موثري در بخش كشاورزي شده است. حتماً ان‌شاء الله اقداماتي انجام مي‌دهيم، مي‌خواهم سلام خودم را به همه كشاورزان عزيز برسانم كه واقعاً بار امنيت غذايي بر دوش آنهاست، بار استقلال كشور در بخش مواد غذايي و محصولات كشاورزي بر دوش آنهاست و حضور آنها در حماسه ۲۴ خرداد بسيار ارزشمند بود. ان‌شاء الله براي كشاورزان و روستائيان عزيز در اين زمينه اقدام خوبي انجام مي‌گيرد.

رييس جمهور در بخش ديگري از سخنان خود اظهار داشت: وقتي با دنيا در حال مبارزه هستيد بايد به خودتان و داخل تكيه كنيد، با شعار كه نمي‌شود مقابله كرد، بايد تدبير كنيم و در برابر زورگويي‌ها بايستيم. اولين راهش اين است كه به خودمان متكي شويم و واردات را كم كنيم، اينكه مقام معظم رهبري بر اقتصاد مقاومتي بارها و بارها تاكيد كردند، به همين دليل است كه كشوري كه مي‌خواهد بايستد، بايد روي پاي خودش بايستيد، نه اينكه به ديگران بيشتر تكيه كند.

۱ دیدگاه

  1. کورش و آرش :

    مهندسین ناظر هنوز بلا تکلیفندازنظراستخدام !چطوربه خودکفایی گندم برسیم!این همه نیروی متخصص سرگردان !

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: