۷ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۳۶

گزارش صد روزه اقدامات دولت در بخش کشاورزی

رئیس جمهور: وقتی با دنیا در حال مبارزه هستید باید به خودتان و داخل تکیه کنید، با شعار که نمی‌شود مقابله کرد، باید تدبیر کنیم و در برابر زورگویی‌ها بایستیم. اولین راهش این است که به خودمان متکی شویم و واردات را کم کنیم.

GD Star Rating
loading...

روحانیبه گزارش عیارآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، رییس‌جمهور سه‌شنبه شب در یک برنامه زنده تلویزیونی از شبکه اول سیما، گزارش ۱۰۰ روز عملکرد دولت تدبیر و امید را تشریح کرد.

رییس جمهور در بخشی از سخنانش با اشاره به تلاش های دولت در بخش کشاورزی گفت: می‌دانید که نهاده‌های کشاورزی که کشاورزان در تهیه آنها دچار مشکل بودند، دولت توانست تامین کند؛ ان‌شاء‌الله با کاری که دولت انجام داده من امیدوارم سال آینده وضع محصولات کشاورزی از آنچه که امسال شاهد آن بودیم؛ بسیار بهتر باشد. وی افزود:شما می‌دانید که امسال ناچار شدیم برای واردات بیش از ۷ میلیون تن گندم اقدام کنیم. امیدواریم که سال آینده وضع بهتر شود، نه تنها در گندم بلکه در تمام محصولات کشاورزی. می‌دانید قیمت تضمینی را برای اولین بار در شهریور ماه اعلام کردیم برای اینکه کشاورزان مطمئن باشند و بتوانند تلاش کنند؛ تسهیلاتی که لازم بوده در بخش‌های مختلف در اختیار کشاورزان قرار دادیم؛ در ماشین آلات اقدامات موثری در بخش کشاورزی شده است. حتماً ان‌شاء الله اقداماتی انجام می‌دهیم، می‌خواهم سلام خودم را به همه کشاورزان عزیز برسانم که واقعاً بار امنیت غذایی بر دوش آنهاست، بار استقلال کشور در بخش مواد غذایی و محصولات کشاورزی بر دوش آنهاست و حضور آنها در حماسه ۲۴ خرداد بسیار ارزشمند بود. ان‌شاء الله برای کشاورزان و روستائیان عزیز در این زمینه اقدام خوبی انجام می‌گیرد.

رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: وقتی با دنیا در حال مبارزه هستید باید به خودتان و داخل تکیه کنید، با شعار که نمی‌شود مقابله کرد، باید تدبیر کنیم و در برابر زورگویی‌ها بایستیم. اولین راهش این است که به خودمان متکی شویم و واردات را کم کنیم، اینکه مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی بارها و بارها تاکید کردند، به همین دلیل است که کشوری که می‌خواهد بایستد، باید روی پای خودش بایستید، نه اینکه به دیگران بیشتر تکیه کند.

۱ دیدگاه
  1. کورش و آرش :

    مهندسین ناظر هنوز بلا تکلیفندازنظراستخدام !چطوربه خودکفایی گندم برسیم!این همه نیروی متخصص سرگردان !

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: