۲۵ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۴۰

سوال ۲۲ نماینده از فرجی دانا در مورد انتصاباتش در وزارت علوم

آقای فرجی‌دانا در آن جلسات به اعضای کمیسیون قول داده بودند که از افرادی که ممکن است ایجاد کننده بستر آشوب و اختلاف در دانشگاه‌ها باشند، استفاده نکند.

کمیسیون آموزش

به گزارش عیارآنلاین، عطاءالله سلطانی نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، در بیان جزئیاتی از سؤال سیدمحمود نبویان به نمایندگی از ۲۲ نفر از نمایندگان مجلس از رضا فرجی‌دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: این سؤال مربوط به عزل و نصب‌های صورت گرفته از سوی وزیر علوم است.

وی با اشاره به جلسات کمیسیون آموزش با رضا فرجی‌دانا پیش از برگزاری جلسه رای اعتماد یادآور شد: آقای فرجی‌دانا در آن جلسات به اعضای کمیسیون قول داده بودند که از افرادی که ممکن است ایجاد کننده بستر آشوب و اختلاف در دانشگاه‌ها باشند، استفاده نکند.
آقای فرجی‌دانا قول دادند از افرادی که در فتنه نقش داشته و نسبت به آنها نظرات مثبت و منفی وجود دارد، در وزارت علوم استفاده نکنند؛ آقای فرجی‌دانا دغدغه‌های نمایندگان را پذیرفت و تاکید کرد که به دنبال آرامش دانشگاه‌ها است.
آقای فرجی‌دانا با این تعهدات به صحن مجلس آمد و نماینده‌ها به وی رای مثبت دادند اما متاسفانه بلافاصله بعد از حضورش در وزارت علوم همان افراد را در این وزارتخانه منصوب کرد.

وی با اشاره به سؤال اعضای کمیسیون آموزش از وزیر علوم درباره انتصاباتش اظهار داشت: در کمیسیون هم توضیحات آقای فرجی‌دانا قانع‌کننده نبود.
قرار بود انتصاب‌ها پس از استعلام از وزارت اطلاعات انجام شود که در برخی موارد این استعلام صورت نگرفت و حتی در یک مورد که استعلام منفی بود، فرد مورد نظر در وزارت علوم به سمتی منصوب شد. اگر آقای فرجی‌دانا به تعهدات خود عمل کند، نمایندگان از سؤالشان انصراف خواهند داد و در غیر این صورت سؤال را پیگیری می‌کنند.
سؤال من مربوط به برخورد نامناسب برخی از مسئولان وزارت علوم با ارباب رجوع است، البته معاون پارلمانی وزارت علوم قول دادند این معضل حل شود که در صورت اصلاح دیگر سؤال را پیگیری نخواهیم کرد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: