۱۹ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۰۱

۶ برابر شدن وام مسکن در بانک‌هایی به غیر از بانک مسکن است

به گزارش عیارآنلاین به نقل از فارس، یک مقام مسئول در نظام بانکی گفت: بحث مطرح شده از سوی وزیر راه و شهرسازی مبنی بر اینکه وام خرید مسکن ۶ برابر می‌شود، در حقیقت همان راه‌اندازی صندوق پس‌انداز مسکن در بانک‌ها به غیر از بانک مسکن است. این مقام مسئول با تاکید بر اینکه پرداخت […]

به گزارش عیارآنلاین به نقل از فارس، یک مقام مسئول در نظام بانکی گفت: بحث مطرح شده از سوی وزیر راه و شهرسازی مبنی بر اینکه وام خرید مسکن ۶ برابر می‌شود، در حقیقت همان راه‌اندازی صندوق پس‌انداز مسکن در بانک‌ها به غیر از بانک مسکن است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه پرداخت ۶ برابر اصل سپرده سپرده‌گذاران از سوی بانک مسکن میسر نیست، تاکید کرد: بانک مسکن در جریان طرح مسکن مهر به اندازه کافی کمک کرده و تا حدودی درگیر این طرح است و توانایی پرداخت این وام‌ها را ندارد.

وی ادامه داد: این طرح وزیر راه و شهرسازی در حقیقت به همان اظهارات روزهای نخست وزارت وی باز می‌گردد که اعلام می‌کرد باید پرداخت وام مسکن از انحصار بانک مسکن خارج شود.

سقف وام خرید مسکن بانک مسکن در حال حاضر ۲۰ میلیون تومان است که هر شش ماه یک برابر موجودی به تا سقف ۲۰ میلیون تومان به سپرده گذار پرداخت می‌شود.

مدتهاست بانک مسکن به دنبال افزایش سقف وام خرید و ساخت مسکن است که هنوز از سوی بانک مرکزی تایید نشده است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: