۱۲ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۱۶

ذخیره آب ۷۷ سد به زیر ۳۰ درصد رسید

۵۵ سد کشور در پایان اولین ماه سال آبی جدید با کاهش بیش از ۲۰ درصدی ورودی آب مواجه هستند و ذخیره آب ۷۷ سد نیز به کمتر از ۳- درصد رسیده است.

سد- آببه گزارش عیارآنلاین به نقل از مهر، تا پايان مهرماه امسال ۲۵ سد کشور از افزايش بیش از ۲۰ درصدی ورودي آب در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته برخوردار هستند که سدهای قشلاق، جگين و البرز از آن جمله محسوب می شوند.

در پایان نخستين ماه سال آبي جاري، تنها ۵ سد از جمله سد هاي ماشكيد عليا، دولت آباد و بافت افزون بر ۹۰ درصد حجم مخزن موجودی آب داشتند. حجم آب ۷۷ سد کشور از جمله سدهای سفيدرود، لار، وشمگير، گلستان ۱ و ۲، كرخه، سيمره، سيوند، زاينده رود، ساوه، ۱۵ خرداد، ملاصدرا، كارده، مهاباد، علويان و استقلال تا پایان نخستين ماه سال آبي جاري، به كمتر از ۳۰ درصد ظرفیت مخزن این سدها رسید.

همچنین ۴۷ سد کشور در حال حاضر با کاهش ۲۰ درصدی حجم آب خود در مقایسه با مهرماه گذشته مواجه هستند که سدهای سفيدرود، لار، وشمگير، تهم، لتيان، اكباتان، بوكان، زاينده رود، آبشينه، دوستي و كارده از آن جمله محسوب می شوند.

براساس اعلام شركت مديريت منابع آب ايران، ۵۵ سد کشور در پايان مهرماه جاري با کاهش بیش از ۲۰ درصدی ورودي آب خود در مقایسه با زمان مشابه پارسال مواجه هستند که سدهای سفيدرود، ستارخان، وشمگير، بارزو، تهم، كرخه، عباسپور، كارون ۳، پيشين، بوكان، علويان، ساوه، كرج، لتيان، طرق، چاه نيمه ها، دوستي و كارده از آن جمله هستند.

براساس این گزارش، ۴۲ درصد از كل ورودي های آب به مخازن سدهای کشور و ۶۴ درصد از کل آب های خروجی از سدهای کشور تا پایان نخستين ماه سال آبي جاري متعلق به سدهای استان خوزستان است.

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: