۹ آبا ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۴۰

طرح جدید سنا برای کاهش صادرات نفت ایران به زیر ۵۰۰ هزار بشکه

رئیس کمیته روابط خارجی سنا روز دوشنبه در نشست کمیته امور عمومی آمریکایی اسرائیل ( آیپک) در نیویورک گفت، بسته تحریم های جدید آماده اقدام در کمیته متبوع وی می باشد و هدف آن کاهش صادرات نفت ایران به زیر ۵۰۰ هزار بشکه در روز است.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از تسنیم، خبرگزاری رویترز نوشت. یک سناتور پرنفوذ آمریکایی گفت، تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران با هدف به نصف رساندن فروش نفت این کشور در طول یک سال در پشت درهای بسته سنا مورد بررسی قرار می‌گیرد.
رابرت منندز، رئیس کمیته روابط خارجی سنا روز دوشنبه در نشست کمیته امور عمومی آمریکایی اسرائیل ( آیپک) در نیویورک گفت، بسته تحریم های جدید آماده اقدام در کمیته متبوع وی می باشد و هدف آن کاهش صادرات نفت ایران به زیر ۵۰۰ هزار بشکه در روز است.
این طرح نسبت به طرح مصوب مجلس نمایندگان آمریکا در ماه جولای اندکی ملایم‌تر است. هدف طرح مجلس نمایندگان به صفر رساندن صادرات نفت ایران بود.
پیش‌بینی می‌شود که طرح سنا که هنوز از سوی کمیته امور بانکی ارائه نشده است، ضعیف‌تر از طرح مجلس نمایندگان باشد. به اعتقاد برخی تحلیلگران طرح قبلی واقع بینانه نبوده است.
منندز افزود، ایران باید برنامه هسته ای خود را متوقف کند و قبل از برداشته شدن تحریم ها موافقت خود را نشان دهد.
منندز به اعضای آیپک گفت، «اکنون زمان کاهش تحریم ها نیست» وی تاکید کرد که به اعضای دولت اوباما گفته است که در صورت لزوم آماده همکاری با دیگر اعضای سنا برای تهیه بسته تحریمی جدید علیه ایران است.
منندز همچنین گفت، این بسته تحریمی کشورهای چین، هند، کره جنوبی، ترکیه و ژاپن که مشتریان فعلی نفت ایران هستند را ملزم می سازد تا خرید نفت خام و دیگر فرآورده های نفتی از ایران را بیش از پیش کاهش دهند.
باب مک نالی، از مشاوران سابق کاخ سفید در امور انرژی گفت، طرح مجلس نمایندگان از نظر بسیاری از نمایندگان بیش از حد تهاجمی بوده است. مک نالی افزود: «تنها چیزی که در کنگره قوی تر از عشق به اسرائیل است جلوگیری از یک رویارویی نظامی دیگر است… این نگرانی در کنگره وجود دارد که تشدید تحریم ها به مقداری زیاد باشد که منجر به یک رویارویی شود.»
طرح مورد اشاره از سوی منندز قبل از ارائه به سنا برای رای گیری، توافق با مجلس نمایندگان و امضای اوباما، می تواند در کمیته امور بانکی دستخوش تغییرات بزرگی شود.

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: