۲۶ شهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۵۶

اضافه شدن بند عوارض به قبض گاز /گران شدن CNG

هم اکنون متوسط مصرف یک مشترک کم مصرف گاز خانگی در فصل تابستان بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون متر مکعب است که از این رو به ازای این میزان مصرف گاز باید ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان جدا از قیمت گاز هزینه عوارض پرداخت کند.

به گزارش عیارآنلاین، مجید بوجارزاده، سخنگوی شرکت ملی گاز ایران در گفتگو با مهر درباره جزئیات اضافه شدن بند عوارض و قبوض مشترکان خانگی، تجاری، صنایع و نیروگاه ها گفت: براساس قانون بودجه سال جاری، مجلس شورای اسلامی این اختیار را به شرکت ملی گاز ایران واگذار کرده است که از ابتدای تیرماه سال جاری به ازای هر یک متر مکعب گاز مصرفی توسط مشترکان ۱۰ تومان عوارض به بار مالی قبوض مشترکان اضافه کند.

ایشان همچنین از افزایش ۱۰ تومانی هر متر مکعب CNG مورد نیاز خودروهای دوگانه سوز خبر داد و افزود: براساس مفاد قانون بودجه، پیش بینی می شود امسال ۱۶۰ میلیارد متر مکعب گاز توسط کل مشترکان مصرف شود که در این صورت حدود یک زار و ۶۰۰ میلیارد تومان به عنوان عوارض و جدا از قیمت تعیین شده گاز از مشترکان دریافت می شود.

مقرر شده این بودجه اضافی که تحت عنوان عوارض از قبوض گاز مشترکان استحصال می شود، صرف توسعه شبکه های گازرسانی به روستاها شود، همچنین مطابق با قانون بودجه حدود ۲۰۰ میلیارد تومان از این منابع به وزارت آموزش و پرورش به منظور نوسازی سامانه های گرمایشی مدارس اختصاص می یابد.

برچسب‌ها:

۶ دیدگاه

 1. YAS :

  ما تعدا زیادی از اهالی منطقه نیروگاه قم تصمیم گرفتیم اگه آب و برق گاز گران بشه پرداخت نکنیم

 2. ناشناس :

  هرسال دريغ از پارسال اينم رو ساير خوش قوشلي مسئولين

 3. ناشناس :

  یعنی چی که هم هزینه هر مترمکعب گاز رو افزایش میدن و هم آبونمان میگیرن و هم یک مبلغ اضافی تحت عنوان عوارش گازرسانی؟؟؟ هزینه توسعه شبکه گاز رو مردم باید پرداخت کنند؟؟ اینهمه هزینه گاز ازملت میگیرن کجا میره که هزینه توسعه گاز برای روستاها رو ما باید بدیم؟؟ هزینه تجهیزات گاز رو هم ما باید پرداخت کنیم. مگر پول این گازی که از ما می گیرن با احتساب هزینه انتقال و هزینه تجهیزات نیست که آبونمان هم اضافه شده؟؟؟

 4. ناشناس :

  هر دستگاهی که مشغول فروش محصولی است منطقا این هزینه توسعه را خودش پرداخت کند نه مصرف کننده

 5. ناشناس :

  این عوارض به اصلاح ۱۰٪ است چرا روی قبض ۳۸۰۰۰تومانی شده ۵۶۸۰تومان؟؟؟چرا نشده ۳۸۰۰ تومان ؟از طرفی هم باید ۵۲۶۲ تومان ابونمان پرداخت کنم. مالیات بر ارزش افزوده هم هست .بیمه هم که معلوم نیست چه چیزی رو بیمه کرده و به چه درد میخوره . خلاصه با این عوارض و مالیات و بیمه و…. خودش ۲۵ درصد روی قبوض تاثیر گذار هستند. اگه عوارض و ابونمان میگیرید مالیات دیگه چیست؟ اگرمالیات میگیریدعوارض چیست؟؟؟

 6. احمد :

  واقعا که خیلی مسخرست به جای این که روز به روز هرچی دلتون خواست بزارید روی قبوض و ملت بدبختو تیغ بزنید تا حقوقای ۷ و ۸ ملیونی کارمندای خودتونو بدین یکم منصف باشین.مگه ماها چقدر در میاریم که همش را باید بدیم پای قبض گاز و برق و………..خدا نگذره از باعث و بانیاش

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: