۲۴ شهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۰۳

در ساخت و ساز مسکن مهر باید از بافت فرسوده استفاده کرد

اگر مسکن مهر در بافت فرسوده باشد مورد استفاده بهتری قرار می‌گیرد و قطعا استفاده از امکانات بافت‌های فرسوده استراتژی کاملا درستی است که نه فقط دارای خدمات زیر بنایی و روبنایی است بلکه سرمایه فرهنگی و ملی مناسبی دارد.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از ایسنا وزیر راه و شهرسازی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس مرکز تحقیقات مسکن، راه و شهرسازی با اشاره به استفاده از بافت فرسوده در ساخت و سازهای مسکن مهر به عنوان استراتژی مناسب اظهار کرد: اگر مسکن مهر در بافت فرسوده باشد مورد استفاده بهتری قرار می‌گیرد و قطعا استفاده از امکانات بافت‌های فرسوده استراتژی کاملا درستی است که نه فقط دارای خدمات زیر بنایی و روبنایی است بلکه سرمایه فرهنگی و ملی مناسبی دارد.و  وجود خدمات روبنایی و زیربنایی در این بافت‌ها و افزایش ساخت و ساز در این مناطق به نفع سرمایه‌گذاری ملی است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده گفت: بافت‌های فرسوده مبین فرهنگ و تاریخ کشور هستند و دست‌کاری در بافت‌های فرسوده با حفظ هویت شهری انجام می‌شود. همچنین در جریان بازآفرینی این بافت‌ها هویت شهری نیز محفوظ می‌ماند. این مناطق عمدتا ساکن دارند که باید حقوق صاحبان این واحدها با حفظ شئوناتشان حفظ و توجه شود که برای نوسازی این واحدها نیازی به خارج کردن ساکنان این مناطق نیست.

به گزارش عیارآنلاین موضوع احیای بافت فرسوده دارای مسایل متعدد و همچنین تجربه‌های متعددی است. پروژه نواب یکی از آن تجارب است. در حال حاضر کارشناسان به این جمع‌بندی رسیده‌اند که برای احیای بافت فرسوده باید از مدل توسعه‌گرها استفاده کرد. (برای مطالعه بیشتر:بافت‌های فرسوده اسیر تصمیمات فرسوده )

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: