۲۰ شهریور ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۵۲
در نخستین گفتگوی زنده تلویزیونی رئیس قوه مجریه مطرح شد:

اساس کار ما روان‌سازی تولید و اشتغالزایی است

حسن روحانی رئیس‌جمهور در نخستین گفتگوی زنده تلویزیونی گفت: اساس رونق اقتصادی در واقع روان‌سازی تولید، اشتغالزایی و کاهش تشریفات اداری است.

روحانیبه گزارش عیارآنلاین، حسن روحانی رئیس‌جمهور در نخستین گفتگوی زنده تلویزیونی گفت: اساس رونق اقتصادی در واقع روان‌سازی تولید، اشتغالزایی و کاهش تشریفات اداری است؛ اصطلاحاً گفته می‌شود که ما دو نوع تحریم داریم، تحریم خارجی و تحریم داخلی در شرایط کنونی ما می‌خواهیم با تحریم داخلی مبارزه کنیم.

به عنوان مثال فردی که برای تولید می‌خواهد یا مواد اولیه و یا ماشین‌آلات تهیه یا خریداری کند، با توجه به شرایط کنونی که دلار هزار تومانی حدود 3 هزار تومان شده، باید میزان نقدینگی تولیدکننده 3 برابر باشد.

از سوی دیگر به دلیل وجود معضلات در کشور و عدم پیش‌بینی آینده و قطعیت اقتصاد، بانک‌ها نگران بودند و به خاطر التهابات و مشکلاتی که در داخل از نظر اقتصادی به وجود آمده، رقم 10 درصد قیمت کالا که باید به عنوان سپرده نزد بانک می‌ماند به 130 و به گفته رئیس بانک مرکزی گاهاً به 135 درصد افزایش پیدا کرد که این مانع بزرگی برای تولید به شمار می‌رود.

رئیس‌جمهور در ادامه گفت‌وگوی تلویزیونی خود از شبکه یک سیما با مردم با اشاره به مصوبات روز یکشنبه دولت برای رفع موانع تولید و رونق اقتصادی، گفت: یکی از مصوبات روز یکشنبه این بود که بانک‌ها حداکثر تا 30 درصد از مشتری سود بگیرند.

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: