۱۶ شهریور ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۲۶

ترکان: باید فرصت کسب و کار دانش بنیان در حوزه فضایی را ایجاد کنیم

تقويت فعاليت هاي علمي، دانشگاهي و توسعه كسب و كار دانش بنيان از برنامه هاي سازمان فضايي است.در جزئيات فعاليت‌ها قرار است تا دانشمندان فعاليت‌هاي علمي خود را با حوزه‌هاي فني دانشگاه‌ها در ميان بگذارند تا با كامل كردن آن به سمت تجاري شدن يافته‌هاي علمي گام برداشت.

سازمان فضایی

به گزارش عیارآنلاین به نقل از ايرنا، اكبر تركان سرپرست سازمان فضايي گفت:
براساس ابلاغيه مقام معظم رهبري قرار است تا فعاليت ها درحوزه فضايي تفكيك شود. تقويت فعاليت هاي علمي، دانشگاهي و توسعه كسب و كار دانش بنيان از برنامه هاي سازمان فضايي است. استنباط ما از فرمايشات مقام معظم رهبري در باره تفكيك وظايف حوزه فضايي اين است كه سازمان فضايي فعاليت‌هايي كاملا دانشگاهي و در حوزه مرزهاي دانش انجام دهد.
در جزئيات فعاليت‌ها قرار است تا دانشمندان فعاليت‌هاي علمي خود را با حوزه‌هاي فني دانشگاه‌ها در ميان بگذارند تا با كامل كردن آن به سمت تجاري شدن يافته‌هاي علمي گام برداشت.
تا كنون تنها فعاليت‌هاي علمي در حوزه فضايي انجام شده است و فرصت كسب و كار در حوزه فضايي كمتر ايجاد شده است، بنابراين بايد اين فرصت ايجاد شود.
كارگروهي با همكاري روساي سابق سازمان فضايي ايران، سازمان هوافضاي وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح و مقامات داخلي سازمان فضايي ايران فعاليت هاي خود را آغاز مي كنند تا بهترين ساختار سازمان فضايي را تعيين كنند. اين كارگروه هنوز نهايي نشده است و بناست بهترين ساختار در زمينه سازمان فضايي را بيابند.
پيشتر محمود واعظي وزير ارتباطات وفناوري اطلاعات در برنامه هاي خود از بازگرداندن سازمان فضايي ايران از زيرمجموعه هاي نهاد رياست جمهوري به وزارت ارتباطات سخن گفته بود.

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: