۱۶ شهریور ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۳۷

معارفه قائم مقام وزير صنعت، معدن و تجارت در امور توليد

جلسه معارفه « احمد دوست حسيني» قائم مقام وزير در امور توليد با حضور مهندس نعمت زاده درجمع معاونان اين وزارتخانه برگزار شد.

معارفه دوست حسینی- وزارت صنعتبه گزارش عیارآنلاین به نقل از شاتا؛ مهندس نعمت زاده در  اين جلسه با اشاره به تصويب مصوبه معاونت برنامه ريزي ونظارت راهبردي رياست جمهوري مبني بر ايجاد دو سمت قائم مقامي توليد و تجارت و 7 معاونت دراين وزارتخانه تصريح كرد: اين اقدام از حجم و تنوع كاري در اين وزارتخانه حاكي است كه طبعا تلاش مضاعفي را نيزمي طلبد.
وي  با اشاره به سابقه همكاري با جناب آقاي دوست حسيني در معاونت طرح و برنامه وزارت وقت صنايع، از ايشان به عنوان فردي عمل گرا و متخصص نام برد و گفت: در حال حاضر يكي از چالش هاي پيش روي بخش صنعت و توليد، منابع مالي و تامين نقدينگي است.
وي ايجاد فضاي اطمينان بخش براي حضور سرمايه گذاران در عرصه توليد و رقابت رامورد تاكيد قرار داد و گفت: در صورتي كه واحدهاي صنعتي نسبت به بازار و آينده اطمينان خاطر داشه باشند با آرامش بيشتري در مواجهه با مشكل تامين نقدينگي برخورد مي كند.
وزير صنعت، معدن و تجارت همچنين شفاف سازي آمار و اطلاعات و فرايند تسهيل امور را از ديگر ضرورياتي دنست كه بيش از گذشته بايد مورد توجه قرار گيرد.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با تشكر از آقاي«محمد صادق مفتح» قائم مقام سابق وزير صنعت، معدن و تجارت ، از زحمات ايشان نيز تجليل كرد و از ايشان خواست تا در سمت معاونت فناوري اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت با قوت بيشتر به ادامه فعاليت بپردازند.
وزير صنعت، معدن و تجارت در ادامه ضمن تاكيد بر اهميت و جايگاه فناوري اطلاعات در پيشبرد اهداف صنعتي، تجاري كشور اظهار كرد: امروز استفاده وتقويت امكانات و ظرفيتهاي موجود در حوزه فناوري اطلاعات بيش از هر زمان ديگري احساس مي شود چرا كه انتقال اطلاعات شفاف، به روز و دقيق به عنوان يكي از اساسي ترين ابزارهاي توسعه اقتصادي كشورها محسوب مي شود.
همچنين دراين مراسم « محمد صادق مفتح » نيز با بيان اينكه توجه به موضوع فناوري اطلاعات در دنياي امروز به عنوان يكي از توانمند سازهاي مهم در بنگاههاي اقتصادي و صنعتي به شمار مي آيد تصريح كرد: براي كاهش هزينه هاي مبادلاتي و حضور در عرصه تجارت بين المللي ، راهي جز تجهيز و توسعه فناوري اطلاعات در كشور نداريم.
معاون توسعه فناوري اطلاعات و تجارت الكترونيكي وزارت صنعت، معدن و تجارت، با اشاره به اقداماتي كه طي سالهاي اخير براي توانمندسازي كشور دراين بخش صورت گرفته است افزود: ايران در زمينه فناوري اطلاعات در بين كشورهاي غرب آسيا با فاصله زيادي از همسايگان خود قرار دارد كه براي حفظ اين جايگاه نيازمند حمايت و توجه بيشتري است.
در ادامه اين مراسم « احمد دوست حسيني» قائم مقام وزير در امور توليد نيز، حل مشكلات بخش صنعت و توليد ، شفاف سازي و ارائه آمار و اطلاعات دقيق ، مقررات زدايي و از بين بردن قيد و بندهاي اضافي و تعامل با كشورهاي خارجي و رفع مسائل مالي را از جمله برنامه هايي ذكر كرد كه به آن بايد به آنها پرداخت.

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: