۴ شهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۵۰

مشکلات تولید با حضور نعمت زاده در کمیسیون صنایع بررسی می‌شود

عضو کمیسیون صنایع با اشاره به اینکه در حال حاضر اکثر واگذاری‌ها مطابق قانون اصل ۴۴ صورت نمی‌گیرد از برگزاری جلسه ویژه اعضاء این کمیسیون با وزیر صنعت طی فرداخبر داد.

مجلسبه گزارش عیارآنلاین حسن فتاحی در گفت‌وگو با  تسنیم، با تأکید براینکه تکمیل پروژه‌های نیمه تمام عمرانی باید یکی از اصلی‌ترین اقدامات دولت یازدهم باشد گفت: متأسفانه در دولت گذشته سیاست‌هایی از سوی مسئولین اتخاذ شد که حجم زیادی از پروژه های عمرانی را  به مرحله بهره‌برداری نرساند.

دولت ابزارهای خاص خود را برای تکمیل پروژه های نیمه تمام دارد، در همین راستا دولت یازدهم باید تجدید نظرهایی را در واگذاری ها انجام دهد چراکه در حال حاضر اکثر واگذاری‌ها مطابق قانون اصل ۴۴ صورت نمی‌گیرد.

حتی ثبت معادن نیز با مشکلاتی همراه است که باید سیاست های مؤثری برای بهبود آنها انجام شود زیرا در شرایط فعلی هستند افرادی که تعداد زیادی از معادن را به نام خود ثبت کردند اما اقدام کارآمدی را در آن حوزه ها انجام نمی‌دهند.

جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی نیز نقش مؤثری را برای تکمیل پروژه ها ایفاء می‌کند. برای کاهش و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام نباید سلیقه ای عمل کرد زیرا هزینه‌های میلیاردی صرف آنها شده و بلاتکلیفی آنها منطقی به نظر نمی‌رسد.

با وجود تمام توافقات برای اختصاص ۳۰ درصد از درآمد اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها به بخش تولید، متأسفانه در این قانون پرداخت های نقدی به مردم بیش از درآمدها شد که همین امر منابعی را در اختیار بخش تولید قرار نداد و این حوزه را با مشکلات متعددی روبه رو ساخت.

فتاحی در ادامه به جلسه فردای کمیسیون صنایع با وزیر صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد و گفت: مقرر است در این جلسه مشکلات حوزه های مختلف از جمله بخش تولید مطرح و راهکاری مؤثری برای سازماندهی آنها اتخاذ شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: