۴ شهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۲۶

یک چهارم برق ايالات متحده از منابع تجديدپذير تامین می‌شود

انرژی تولید شده از منابع تجدیدپذیر در نیمه اول سال ۲۰۱۳ در امریکا از انرژی تولیدی توسط زغال سنگ، نفت و انرژی هسته ای سبقت گرفت.

انرژی نوبه گزارش عیارآنلاین به نقل از هیتنا براساس آخرین گزارش کمیسیون تنظیم مقررات انرژی امریکا از زیرساخت های انرژی این کشور، منابع انرژی تجدید پذیر نظیر زیست توده، زمین گرمایی، خورشیدی، آب و باد، ۲۴/۹۳ درصد از کل ظرفیت جدید تولید برق نصب شده در شش ماه اول سال ۲۰۱۳ را به خود اختصاص داده است که در مجموع این ظرفیت معادل ۲۱۴۴ مگاوات بوده و این میزان بیش از میزان تامین شده در سال جاری از منابع زغال سنگ (۱۵۷۹ مگاوات- ۱۸/۳۶ درصد) ، نفت (۲۶ مگاوات- ۰/۳۰ درصد)، و انرژی هسته ای می باشد. با این حال گاز طبیعی در نیمه اول سال ۲۰۱۳ با سهم ۴۸۵۲ مگاوات از ظرفیت جدید تولید برق (۵۶/۴۱ درصد) پیشرو می‌باشد.

 از میان منابع انرژی تجدید پذیر در نیمه اول سال ۲۰۱۳، انرژی خورشیدی با ۹۴ نیروگاه جدید و با مجموع ۹۷۹ مگاوات پیشرو بوده و به دنبال آن انرژی بادی با ۸ نیروگاه و در کل ۹۵۹ مگاوات دنباله رو می باشد. در زمان مذکور، به زیست توده ۳۶ نیروگاه جدید و در مجموع ۱۱۶ مگاوات اضافه گردید، در حالی که انرژی آب ۸ نیروگاه جدید با ظرفیت نصب ۷۶ مگاوات و انرژی زمین گرمایی یک نیروگاه جدید با ظرفیت ۱۴ مگاوات داشته است.
در ماه ژوئن ۲۰۱۳ به تنهایی، شش پروژه جدید خورشیدی در کارولینای شمالی و یک پروژه در نیومکزیکو با ظرفیت کل ۱۵ مگاوات به ظرفیت تولید اضافه شد.

اگرچه در نیمه اول سال ۲۰۱۳ در مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۱۲، ظرفیت جدید کل نیر.گاه های نصب شده ۱۶/۱۶٪ (از ۱۰۲۵۹ مگاوات تا ۸۶۰۱ مگاوات) کاهش یافته است اما با این حال، ظرفیت نیروگاه های خورشیدی ۳/۷ % رشد داشته است. برق آبی نیز در این مدت شاهد افزایش بیش از ده برابری از ۷ مگاوات تا ۷۶ مگاوات بوده است.

منابع تجدید پذیر در حال حاضر نزدیک به ۱۶ درصد از کل ظرفیت تولید نصب شده در ایالات متحده را به خود اختصاص داده است، به طوریکه: انرژی آبی ۸/۵۲ درصد، باد ۵/۱۷ درصد، زیست توده ۱/۳۱ درصد، انرژی خورشیدی ۰/۴۸  درصد و انرژی زمین گرمایی ۰/۳۳ درصد می باشد. این میزان بیش از مجموع انرژی هسته ای (۹/۰۵ درصد) و نفت (۳/۵۱ درصد) می باشد.

۱ دیدگاه

 1. محمد حسنی :

  با عرض سلام
  تیتر موضوع اشتباه و گمراه کننده است.
  باید بگویید یک چهارم ظرفیت نصب شده جدید، تجدید پذیر است، نه انرژی تولید شده!
  البته از این ظرفیتهای جدید نیز قطعا کمتر از یک چهارم برق تولید میشود زیرا ضریب ظرفیت نیروگاه های بادی بسیار کمتر از ۱ و کمتر از نیروگاه های دیگر است.
  ممنون

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: