۴ شهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۴۰

توریسم فضایی ابزاری برای تحقیقات

هیتنا: ناسا پيش از اين نيز تحت برنامه “فرصت‌هاي پرواز” بر روي حامل‌هاي زيرمداري، بالن‌ها و هواپيماهاي ارتفاع بالا سرمايه‌گذاري كرده بود ولي در اقدامي بي‌سابقه و براي اولين بار، قرار است به كمك شركت‌هاي خصوصي كه بر روي پروازهاي سرنشين‌دار تجاري فعاليت مي‌كنند، بشتابد. حمايت‌هاي ناسا شامل پروازهاي سرنشين‌داري است كه در آن امكان حضور […]

هیتنا: ناسا پيش از اين نيز تحت برنامه “فرصت‌هاي پرواز” بر روي حامل‌هاي زيرمداري، بالن‌ها و هواپيماهاي ارتفاع بالا سرمايه‌گذاري كرده بود ولي در اقدامي بي‌سابقه و براي اولين بار، قرار است به كمك شركت‌هاي خصوصي كه بر روي پروازهاي سرنشين‌دار تجاري فعاليت مي‌كنند، بشتابد. حمايت‌هاي ناسا شامل پروازهاي سرنشين‌داري است كه در آن امكان حضور محققان به عنوان يك فرض اصلي در پرواز وجود داشته باشد، دليل اين حضور محققان در پروازهاي سرنشين‌دار تجاري كاهش هزينه‌هاي محموله‌هاي تحقيقاتي و افزايش قابليت اعتماد ذكر شده است.

 

در حال حاضر دو شركت ويرجين گلكتيك و ايكس‌كور داراي قراردادهايي براي قراردادن محموله‌هاي فضايي در سفينه‌هاي زيرمداري‌شان با قابليت حمل انسان هستند. سفينه شركت ايكس‌كور با نام Lynx Mark 1 كه قابليت برخاست و فرود بر روي باند را داراست در مرحله تكميل ساخت بال‌ها و دماغه بوده و تست‌هاي پروازي آن در اواخر سال جاري ميلادي صورت مي‌گيرد. سفينه ويرجين گلكتيك نيز اولين تست پروازي با موتور روشن خود را در ماه آوريل انجام داد و ساير تست‌هاي آن براي اواخر سال جاري برنامه‌ريزي شده است؛ به گفته مقامات اين شركت خدمات تجاري اين سفينه از سال ۲۰۱۴ ميلادي آغاز مي‌شود.

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: