۴ شهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۱۳

رشد بی‌سابقه دانشجویان خارجی در نروژ

ایسنا:دانشگاه‌های «برگن» و «استاوانگر» نروژ در سال تحصیلی جاری (۲۰۱۳-۲۰۱۴) شاهد رشد بی‌سابقه دانشجویان خارجی هستند.   به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با شروع ترم تحصیلی پاییز در هفته جاری،‌ دانشگاه برگن نسبت به سال تحصیلی گذشته (۲۰۱۲-۲۰۱۳)، ۱۰ درصد افزایش دانشجوی خارجی داشته‌ است. همچنین در سال تحصیلی جاری نیز یک […]

ایسنا:دانشگاه‌های «برگن» و «استاوانگر» نروژ در سال تحصیلی جاری (۲۰۱۳-۲۰۱۴) شاهد رشد بی‌سابقه دانشجویان خارجی هستند.

 

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با شروع ترم تحصیلی پاییز در هفته جاری،‌ دانشگاه برگن نسبت به سال تحصیلی گذشته (۲۰۱۲-۲۰۱۳)، ۱۰ درصد افزایش دانشجوی خارجی داشته‌ است. همچنین در سال تحصیلی جاری نیز یک دهم دانشجویان دانشگاه «استاوانگر» را دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند.

 

بر پایه این گزارش دانشجویان آلمانی بیشترین میزان دانشجویان خارجی در نروژ را تشکیل می‌دهند و سایر ملیت‌هایی که در این فهرست بیشترین دانشجو را به خود اختصاص می‌دهند شام دانشجویانی از کشورهای فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، هلند، استرالیا، لهستان،‌ اتریش و ژاپن هستند.

 

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی یونیورسیتز نیوز، «آنیکن هوتفلت»‌، وزیر کار نروژ در این رابطه گفت: این افزایش شمار دانشجویان خارجی در دانشگاه برگن تایید می‌کند که این دانشگاه به سطح بین‌المللی رسیده و دارای استانداردهای بالایی است. از مجموع ۴۰۰۰ دانشجوی این دانشگاه ۸۰۰ دانشجو، خارجی هستند.

 

همچنین در دانشگاه نفت نروژ نیز بیشترین تعداد دانشجویان خارجی را دانشجویان فرانسوی تشکیل می‌دهند.

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: