رئیس بانک مرکزی مشخص شد: ولی‌الله سیف

در مجمع عمومی بانک مرکزی که در روز چهارشنبه هفته گذشته برگذار شد، اعضای جلسه آقای ولی‌الله سیف را به عنوان رئیس کل بانک مرکزی انتخاب کردند.

ولی‌الله سیفبه گزارش عیارآنلاین به نقل از تسنیم، در مجمع عمومی بانک مرکزی که در روز چهارشنبه هفته گذشته برگذار شد، اعضای جلسه آقای ولی‌الله سیف را به عنوان رئیس کل بانک مرکزی انتخاب کردند.

سیف دارای دکترای حسابداری و امور مالی از دانشگاه علامه طباطبایی است. سیف مدیریت مالی و عضو هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران؛ عضو هیئت مدیره بانک سپه؛ رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بانک ملت؛ معاون اقتصادی و برنامه ریزی بنیاد مستضعفان و جانبازان؛ معاون بازرگانی و بین الملل بنیاد مستضعفان و جانبازان؛ رییس هیئت مدیره و مدیرعامل بانک صادرات؛ رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بانک سپه؛ رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بانک ملی ایران؛ رییس هیئت مدیره و مدیرعامل فیوچر بانک در بحرین و عضو هیئت مدیره و مدیرعامل بانک کارآفرین را در کارنامه اجرایی خود دارد.

بدون شک بانک مرکزی در حال حاضر یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین نهادهای اقتصادی کشور است که با توجه به شرایط خاص اقتصادی و تحریم‌های پولی و بانکی، اهمیت آن دوچندان می‌شود.

در حوزه ارزی مسایلی چون شفافیت ارزی، نحوه تبادلات ارزی با بانک‌های خارجی از جمله مهمترین مسایل هستند. (گزارش عیارآنلاین از مسایل اولویت‌دار بانک مرکزی در حوزه ارزی)

باید دید رئیس جدید بانک مرکزی چگونه با این مسایل مواجه می‌شود.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: