۲ شهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۵۶

حذف مقررات غیرضرور مهمترین برنامه ۱۰۰روزه وزارت صنعت اعلام شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ضرورت مقررات زدایی و ساماندهی قوانین و مقررات، از اجرای این مهم به عنوان یکی از اصول جدی در برنامه کاری ۱۰۰ روزه این وزارتخانه خبرداد.

نعمت زادهبه گزارش عیارآنلاین به نقل از شاتا، محمد رضا نعمت زاده با اشاره به ضرورت پرداختن به مقررات زدایی از این بخش از اقتصاد کشور، گفت: کاهش مقررات زاید و دست و پا گیر در وزارتخانه ودستگاههای ذیربط، یکی از اصول جدی ماست و  در این راستا در تلاش هستیم  طی ۱۰۰ روز اول، اغلب مقرراتی را که به تدریج وضع شده و غیر ضروری و غیر اقتصادی است از مسیر حرکت صنعتگران و سرمایه گذاران برداریم.

یکی از مشکلات جدی صنایع کشور بحث نقدینگی است. در حال حاضر این موضوع در زمینه های مختلف بسیار حائز اهمیت است و ما در صدد رفع این مشکلات هستیم. هنگامی که واحدها کمتر تولید می کنند خود به خود سوددهی آنها کاهش پیدا کرده و به دنبال آنها مشکلات نقدینگی بروز و جلوه پیدا می کند.

از دیگر مواردی که در ایجاد مشکلات موثر بوده است تغییر نرخ ارز بوده است  به طوری که تعدادی از واحدها که از تسهیلات بانکی بیش از گذشته استفاده کردند در این زمینه متضرر شده اند.

مسائل بانکی از چالش های دیگری است که باید به آن پرداخته شود و یکی  از مشکلاتی که برخی واحدها با آن روبرو هستند درخواست پرداخت ۱۳۰ درصد پیش پرداخت برای گشایش اعتبار است چرا که این رقم  در گذشته با ۱۰ درصد گشایش می شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه سخنان خود ، همچنین موضوع بازار، صادرات و محدودیتهای تحریم را از دیگر مسائلی عنوان کرد که به آن پرداخته خواهد شد.

توجه به  بازارهای صادراتی و همچنین واردات بعضی از قطعات و مواد اولیه نیز از موضوعاتی است که باید یکی  پس از دیگری با کمک صنعتگران و همکاران در دولت به آنها خواهیم پرداخت.

رفع مشکلات و محدودیتها در کوتاه مدت میسر نخواهد شد و باید با برنامه‌ریزی دقیق و هدفمند صورت بگیرد. امیدواریم درکوتاهترین زمان ممکن به رفع تدریجی آنها اقدام کنیم.
در جلسه ای که با وزیر اقتصاد و دارایی  به منظور جمع بندی و بررسی مشکلات و معضلات برگزار خواهد شد برآنیم تا  با همکاری واحدهای اقتصادی و مالی کشور بخشی از این مشکلات به مرور رفع گردد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: