۲ شهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۴۴

وزیر نفت: باید روند توسعه پارس جنوبی شتاب بیشتری بگیرد

تمام نیازهای مالی باید بر طبق پیمان‌ها پیگیری و مرتفع شوند و باید کاری کنیم که روند توسعه پارس جنوبی شتاب بیشتری به خود بگیرد.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از فارس، زنگنه در بازدید از فازهای پارس جنوبی، گفت: پارس جنوبی از مناطق مهم در صنعت نفت کشور است و توسعه و تکمیل فازهای در دست اجرا در این منطقه از اولویت‌های وزارت نفت است.

فاز ۱۲ به عنوان بزرگترین فاز در پارس جنوبی بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تمام تلاش خود را به کار می‌بندیم که تا پایان سال جاری گاز فاز ۱۲ وارد مدار شود.

ما باید تمام تمرکز خود را بر روی فازهایی قرار دهیم که در زمان کوتاهی می‌توانند وارد مدار شوند و مقدار برداشت ما را افزایش دهند.

با راه‌اندازی فاز ۱۲ روزانه ۸۰ میلیون مترمکعب گاز وارد مدار می‌شود و با راه‌اندازی فازهای ۱۵ و ۱۶ نیز روزانه ۵۵ میلیون مترمکعب گاز وارد مدار خواهد شد.

وی از افزایش روزانه ۱۹۰ میلیون مترمکعب گاز به ظرفیت پارس جنوبی خبر داد و اضافه کرد: راه‌اندازی فاز ۱۷ و ۱۸ روزانه ۵۵ میلیون مترمکعب گاز وارد مدار می‌کند و با راه‌اندازی و تکمیل فازهای ۱۲ و ۱۵ و ۱۶ و ۱۷ و ۱۸ در پارس جنوبی روزانه بیش از ۱۹۰ میلیون مترمکعب گاز به ظرفیت تولید پارس جنوبی اضافه می‌شود.

راه‌اندازی این فازها روزانه بیش از ۳۰۰ هزار بشکه میعانات گازی نیز به ظرفیت کشور اضافه می‌کند که اهمیت زیادی دارد و همه باید برای تحقق این مهم اهتمام ورزیم.

هماهنگی مدیریتی بین اجزا، کارکنان، پیمانکاران و همه عوامل اجرایی و پشتیبانی در فازها اهمیت زیادی دارد و باید همه تجهیزات لازم و کم و کسری پروژه‌ها را به موقع تامین کنیم.

تمام نیازهای مالی باید بر طبق پیمان‌ها پیگیری و مرتفع شوند و باید کاری کنیم که روند توسعه پارس جنوبی شتاب بیشتری به خود بگیرد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: