۱۰ مرد ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۵۲

تصویب تحریم های جدید آمریکا علیه ایران

امریکا همچنین چندین دور تحریم‌های غیرقانونی علیه ایران اعمال کرده است. واشنگتن مدعی است این تحریم‌ها را با هدف اعمال فشار بر تهران به منظور چشم پوشی از برنامه انرژی هسته‌ای‌اش اعمال کرده است.

جزوه تحریمبه گزارش عیارآنلاین به نقل از پرس تی وی، این لایحه که عصر چهارشنبه (۹ مرداد) با ۴۰۰ رای موافق در مقابل ۲۰ رای مخالف تصویب شد،کاهش روزانه یک میلیون بشکه صادرات نفت ایران را در مدت بیش از یکسال موجب خواهد شد.

این لایحه همچنین هرگونه تجارت در بخش‌های معدن و ساخت و ساز ایران را در فهرست سیاه قرار داده است. امریکا با تصویب این لایحه به دنبال آن است تا سال ۲۰۱۵ میلادی تمامی صادرات نفتی ایران را متوقف کند.

این لایحه برای تبدیل شدن به قانون باید به تصویب سنا رسیده و باراک اوباما، رئیس جمهوری امریکا نیز آن را امضا کند.

قبل از این رای گیری،گروهی از نمایندگان دموکراتیک امریکا برای متقاعد کردن کنگره با هدف به تعویق انداختن رای گیری درباره این لایحه تلاش کردند.

این نمایندگان خاطر نشان کردند: « اتخاذ چنین اقدامی قبل از شروع رسمی کار رئیس جمهوری جدید( حسن روحانی) در ۴ اگوست ۲۰۱۳ ، اقدامی غیر مسئولانه و غیر سازنده خواهد بود.»

آقای روحانی با کسب ۵۰.۷ درصد آراء در انتخابات ریاست جمهوری ایران پیروز شد.

سیاست‌های قبلی واشنگتن علیه بخش نفت ایران، افزایش بهای جهانی نفت خام را موجب شده است.

امریکا همچنین چندین دور تحریم‌های غیرقانونی علیه ایران اعمال کرده است. واشنگتن مدعی است این تحریم‌ها را با هدف اعمال فشار بر تهران به منظور چشم پوشی از برنامه انرژی هسته‌ای‌اش اعمال کرده است.

امریکا، رژیم اسرائیل و برخی از متحدان آن‌ها، بارها ایران را به تلاش برای دستیابی به مقاصد نظامی در برنامه انرژی هسته‌ای این کشور متهم کرده‌اند.

تهران ضمن رد این اتهام، تاکید دارد به عنوان یکی از امضاکنندگان پیمان ان‌پی‌تی و عضو آژانس بین‌المللی انرژی اتمی حق استفاده از فناوری هسته‌ای برای مقاصد صلح آمیز را دارد.

علاوه بر این، بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی بارها از تاسیسات هسته‌ای ایران بازدید کرده‌اند اما هرگز مدرکی که دال بر انحراف برنامه انرژی هسته‌ای این کشور به سمت مقاصد نظامی باشد، پیدا نکرده‌اند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: